Jak komunikować się z policją drogową za pomocą „nielegalnego” ksenonu?

 1. Co zrobić, gdy nielegalnie zainstalowano ksenon?
 2. Początkowo musisz poprosić inspektora policji drogowej, który Cię zatrzymał, o wystawiony certyfikat serwisowy.
 3. Określ, czy miejscem postoju jest stacja stacjonarna policji drogowej.
 4. Poproś inspektora o przedstawienie oficjalnego certyfikatu „nadzoru technicznego”.
 5. Poinformuj pracownika, że ​​Twój pojazd przeszedł już kontrolę techniczną.
 6. Co zrobić, jeśli reflektory nie są oznaczone reflektorami ksenonowymi „D”?
 7. Zapytaj policjanta ruchu drogowego, dlaczego cię zatrzymał.
 8. Wypełnij poprawną kolumnę w protokole praw i obowiązków!
 9. Prawidłowo wypełnij protokół w kolumnie - „objaśnienia dotyczące twarzy”!
 10. WIEDZIEĆ !!!
 11. Wnioski

Jeśli dokonałeś instalacji w swoim samochodzie ksenon w reflektorach halogenowych musisz wiedzieć, jak komunikować się z policją drogową, jeśli Cię zatrzymają. Szczegółowo powiemy, co powinieneś zrobić, jeśli inspektorzy policji drogowej zatrzymają cię na ksenon.

ksenon

Co zrobić, gdy nielegalnie zainstalowano ksenon?

Jeśli zostałeś zatrzymany przez funkcjonariuszy policji drogowej, identyfikując ksenony w reflektorach, które nie są przystosowane do tego oświetlenia, wykonaj następujące kroki:

Początkowo musisz poprosić inspektora policji drogowej, który Cię zatrzymał, o wystawiony certyfikat serwisowy.

Będziesz go potrzebował dokładnie, aby przepisać z niego wszystkie prawdziwe dane, a także numer identyfikatora i numer telefonu oficera dyżurnego. Takie informacje kontaktowe będą potrzebne w przypadku jakichkolwiek konfliktów. Oznacza to, że jeśli nadal zdecydujesz się udać do sądu, aby sprawdzić działania inspektora i udowodnić legalność reflektorów ksenon .

Określ, czy miejscem postoju jest stacja stacjonarna policji drogowej.

Zgodnie z wyjaśnieniami Departamentu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Federacji Rosyjskiej monitorowanie zgodności zainstalowanych zewnętrznych urządzeń oświetleniowych można sprawdzić wyłącznie w stacjonarnym punkcie pracy policji drogowej.

Oznacza to, że stan techniczny, a także zgodność z zasadami i wymaganiami działania pojazdu można sprawdzić tylko w stacjonarnym punkcie funkcjonariuszy policji drogowej.

Oznacza to, że stan techniczny, a także zgodność z zasadami i wymaganiami działania pojazdu można sprawdzić tylko w stacjonarnym punkcie funkcjonariuszy policji drogowej

Poproś inspektora o przedstawienie oficjalnego certyfikatu „nadzoru technicznego”.

Inspektor musi być specjalnie przeszkolony do kontroli technicznej pojazdu. Jeśli nie masz takiego dokumentu, możesz bezpiecznie poinformować inspektora o niezgodności z prawem jego działań. Jeśli inspektor zacznie rozwijać konflikt, możesz zadzwonić pod numer 112 z telefonu komórkowego i porozmawiać o sytuacji, wskazując jednocześnie swoją lokalizację i pełną informację o inspektorze - swoje pełne imię i nazwisko.

Poinformuj pracownika, że ​​Twój pojazd przeszedł już kontrolę techniczną.

Jeśli inspektor policji drogowej nadal próbuje sporządzić raport na twój temat, możesz, wyjaśniając konflikt, wskazać, że inspektor został poinformowany o inspekcji technicznej i pozytywnej opinii.

Co zrobić, jeśli reflektory nie są oznaczone reflektorami ksenonowymi „D”?

Jeśli dokonałeś nieautoryzowanej instalacji sprzętu ksenonowego w reflektorach samochodowych własnego pojazdu, litera „D” nie będzie tam. Aby jednak sprawdzić oznakowanie, inspektor musi otworzyć kaptur. Możesz powiedzieć policjantowi, że otworzysz maskę swojego pojazdu tylko ze świadkami i obowiązkowym sporządzeniem protokołu wyszukiwania. Warto zauważyć, że partner funkcjonariusza policji drogowej nie może występować w charakterze świadka, ponieważ zostanie uznany za osobę zainteresowaną.

Jeśli jednak inspektor „pochyli się” i wskaże partnera jako świadka, możesz zadzwonić pod numer 112 i zgłosić naruszenie. Następnie możesz napisać szczegółową skargę do kierownika służby policji drogowej i wysłać ją do prokuratury.

Zapytaj policjanta ruchu drogowego, dlaczego cię zatrzymał.

Na tym etapie musisz sfotografować bilet na inspekcję techniczną ważny na dziś, aby policjant dostał się do ramy - to pomoże udowodnić Twoją sprawę i oskarży inspektora o nielegalny postój. W protokole w prokuraturze można wyjaśnić, że taka fotografia została zrobiona i zostanie dołączona do pliku jako „dowód”.

Wypełnij poprawną kolumnę w protokole praw i obowiązków!

Jeśli dla Ciebie został sporządzony protokół, w kolumnie „Obowiązki i prawa wyjaśnione” musisz napisać, że twoje prawa i obowiązki nie zostały wyjaśnione i umieścić swój podpis tylko pod tym napisem. Należy pamiętać, że można to zrobić tylko w przypadku rzeczywistego bezprawnego naruszenia przez funkcjonariuszy policji drogowej.

PAMIĘTAJ! Pracownik musi nie tylko wskazać na niezależne badanie swoich praw na odwrocie ulotki, ale niezależnie o nich opowiedzieć. Jeśli kierowca tego wymaga, inspektor jest również zobowiązany do wyjaśnienia procedury odwołania się od działań funkcjonariusza policji drogowej, a także do podania pełnych danych kontaktowych: telefonu, lokalizacji oficera dyżurnego i prawdziwego nazwiska osoby odpowiedzialnej.

Prawidłowo wypełnij protokół w kolumnie - „objaśnienia dotyczące twarzy”!

W tym wierszu musisz zaznaczyć, że nie zgadzasz się z naruszeniami, które nakładają na Ciebie funkcjonariusze policji drogowej i wymagają pomocy osoby prawnej - prawnika.

WIEDZIEĆ !!!

Twój pojazd wysłany na parking karny nie kwalifikuje się. Maksymalnie, co mogą zrobić funkcjonariusze policji drogowej, jest usunięcie tablicy rejestracyjnej. Jeśli tak się stanie, otrzymasz 24-godzinny czas, aby przywieźć własne reflektory i przyjść na posterunek policji drogowej, posiadając odpowiednie świadectwo wydane stacji paliw. W takim przypadku funkcjonariusze policji drogowej będą zobowiązani do zwrotu tablic rejestracyjnych.

Wnioski

Jeśli więc funkcjonariusze policji drogowej zatrzymali cię na drodze, nie powinieneś być od razu przestraszony, ale działaj logicznie i prawidłowo, aby w rezultacie pozostać po stronie prawdy. Jeśli zastosujesz się do wszystkich zaleceń, nie tylko nie otrzymasz grzywny, ale nie utracisz swoich praw, pojazdu i wyposażonego reflektory ksenonowe .

Co zrobić, gdy nielegalnie zainstalowano ksenon?
Co zrobić, jeśli reflektory nie są oznaczone reflektorami ksenonowymi „D”?
Co zrobić, gdy nielegalnie zainstalowano ksenon?
Co zrobić, jeśli reflektory nie są oznaczone reflektorami ksenonowymi „D”?