Jak szybko usunąć zabarwienie z szyby samochodu

  1. Co jest do tego wymagane
  2. Jak usunąć folię odcień?
  3. Wyjmowanie folii odcień z tylnej szyby
  4. Jak usunąć resztki kleju
  5. Czego używać zamiast barwienia

Barwienie folii wśród wielu kierowców zyskało reputację wygodnego środka ochrony wnętrza przed przegrzaniem w okresie letnim, wypalania w bezpośrednim świetle słonecznym i wścibskich oczach. Ale jeśli był źle przyklejony lub z tego powodu, zdolność przepuszczania światła przedniej i przedniej szyby przestała spełniać normy GOST, konieczne może być jej usunięcie. Właściciele, którzy są zainteresowani tym, jak szybko usunąć zabarwienie ze szkła samochodu, powinni wziąć pod uwagę szereg przydatnych zaleceń.

Co jest do tego wymagane

  • Ostrze żyletki, w przypadku którego możesz użyć zwykłego noża piśmiennego.
  • Środek do czyszczenia szkła. W tym przypadku zrobi to prawie każda kompozycja, ale lepiej odrzucić najtańsze opcje.
  • Twarda gąbka. Na przykład kuchnia. Ale nie powinna mieć metalowych kłaczków.

Barwienie folii wśród wielu kierowców zyskało reputację wygodnego środka ochrony wnętrza przed przegrzaniem w okresie letnim, wypalania w bezpośrednim świetle słonecznym i wścibskich oczach

Jak usunąć folię odcień?

Aby to zrobić, podważ go, kierując krawędź brzytwy lub innego ostrza na szkło pod wystarczająco ostrym kątem, aby go nie zarysować. Następnie należy zabarwić palce, najpierw jednym, a następnie obiema rękami, przykładając siłę równomiernie, aby się nie rozerwała. Przy odrobinie szczęścia płótno pozostanie całkowicie w tyle. Następnie wystarczy usunąć resztki kompozycji kleju za pomocą gąbki zanurzonej w świeżym roztworze detergentu.

Często jednak kierowcy stają przed faktem, że stary film łatwo odciąga się od krawędzi, ale gdy zbliża się do środka, zaczyna pękać. W takim przypadku nie można obejść się bez budynku lub domowej suszarki do włosów i drugiej osoby, która pomoże wykonać tę procedurę.

Asystent do ogrzania szkła na zewnątrz samochodu do temperatury około 40 stopni. Przy znacznym przegrzaniu może pęknąć, a film stopi się i rozciąga. Podczas gdy asystent stopniowo rozgrzeje przestrzeń roboczą, konieczne będzie dokręcenie zmiękczonego filmu odcień. Po pracy z suszarką należy usunąć resztki kleju w najkrótszym możliwym czasie, dopóki nie będzie miał czasu na utwardzenie i zebranie kurzu na sobie.

Wyjmowanie folii odcień z tylnej szyby

Jeśli masz na sobie nici grzewcze, nie możesz tego zrobić bez użycia suszarki do włosów. Nóż lub żyletka może ciąć jedno lub więcej włókien, po czym trzeba je przywrócić lub kupić nowe szkło. Po naprawie systemu grzewczego klejem przewodzącym, jego wygląd może powodować reklamacje.

Ważne jest, aby ciągnąć film powoli, równomiernie, aby nie uszkodzić nici. Zanim szybko usuniesz odcień ze szklanki samochodu, musisz zadbać o znalezienie miejsca na tę procedurę. Konieczne jest równomierne zmiękczenie folii za pomocą suszarki do włosów i tylko w dodatniej temperaturze. W przeciwnym razie szkło może nagle pęknąć. Jeśli praca wykonywana jest w zimie, lepiej jest użyć wystarczająco ciepłego garażu, dając samochódowi czas na wyrównanie temperatury szkła po zimnej ulicy.

Jeśli praca wykonywana jest w zimie, lepiej jest użyć wystarczająco ciepłego garażu, dając samochódowi czas na wyrównanie temperatury szkła po zimnej ulicy

Jak usunąć resztki kleju

Często nie wymaga to specjalnych wysiłków. Po wcieraniu gąbką nasączoną wodą z mydłem zbiera się ją w granulki i łatwo spada. Ale jeśli folia została przyklejona bardzo mocnym klejem, jej usunięcie spowoduje wiele problemów.

Stosunkowo „delikatny” klej można wyszorować alkoholem, G154 lub innym środkiem do czyszczenia szkła z najbliższego sklepu samochodowego.

W skrajnych przypadkach konieczne będzie użycie rozpuszczalnika. Wcześniej należy starannie przykryć gumowe uszczelki, tapicerkę i siedzenia. Wyczyść szybę rozpuszczalnikiem w dobrze wentylowanym pomieszczeniu. Po długim użytkowaniu w kabinie będzie nieprzyjemny zapach.

Czego używać zamiast barwienia

Film przyciąga kierowców z możliwością ochrony oczu przed błyszczącym śniegiem i światłem słonecznym, aby szybko ogrzać kabinę pasażerską i szybko wypalić powierzchnie tapicerki. Ostatni argument dla większości nowoczesnych samochodów nie ma znaczenia, ponieważ producenci dostarczają im szkła zawierające tlenek żelaza, zdolny do odbijania widma światła w podczerwieni. A atermiczna folia może być używana do ochrony ciężko używanych samochodów.

Unikaj blasku słońca dzięki specjalnym okularom przeciwsłonecznym. Ponadto o zmierzchu można je usunąć, aby nie „oślepiać” nocą w mocno przyciemnionym samochodzie.

Jak usunąć folię odcień?