Jak usunąć kontakty z telefonu. Jak wyodrębnić kontakty z uszkodzonego telefonu. Telefon nie włącza się

 1. Jak wyciągnąć kontakty z karty SIM
 2. Jak uzyskać kontakty z pamięci telefonu
 3. % udanych przypadków odzyskiwania danych
 4. Wykonano kopię zapasową chmury, aby załadować program do odzyskiwania danych
 5. Najpierw sprawdź synchronizację telefonu z chmurą
 6. Zgłoś nieodpowiednie treści
 7. 1. Nie pokazuje wyświetlacza lub czujnik nie działa
 8. 2. Telefon nie włącza się
 9. Woda dostała się do telefonu
 10. Problem z oprogramowaniem układowym
 11. 99% udanych przypadków odzyskiwania danych
 12. Jeśli masz stary przycisk telefonu
 13. Podsumujmy

Zepsuty telefon, którego nie można odzyskać, użytkownicy zwykle go przenoszą centrum serwisowe i poproś mistrza, aby wyciągnął z niego liczby. Należy jednak pamiętać, że naprawa iPhone'a nie jest tania. Aby zaoszczędzić pieniądze, możesz samodzielnie wyodrębnić kontakty. Aby to zrobić, potrzebujesz komputera, na którym chcesz zainstalować program synchronizujący. Czasami wszystkie kontakty są przechowywane nie w pamięci, ale na karcie SIM. W tym przypadku problem nie istnieje.

W ten sposób można zapisać wszystkie niezbędne dane z urządzenia. Nawet jeśli twój smartfon jest piękny dzisiaj, jeśli to oprogramowanie na twoim komputerze daje ci trochę spokoju, wiedząc, że możesz szybko uzyskać dane, jeśli zdarzy się najgorsze. Podgląd: możesz sprawdzić dane przed odzyskiwaniem, aby upewnić się, że to, co chcesz zapisać z uszkodzonego urządzenia. Gwarancja: Odzyskiwane dane trafiają bezpośrednio do komputera, dzięki czemu są bezpieczne i nie wyciekają w Internecie. Samo oprogramowanie jest bezpłatne przez 30 dni, co oznacza, że ​​możesz korzystać z telefonu bez płacenia ani grosza przez miesiąc.

Jak wyciągnąć kontakty z karty SIM

Uważa się, że przechowywanie ważnych informacji na karcie SIM jest niepraktyczne, a wielu właścicieli urządzeń mobilnych odrzuciło tę praktykę. Ale jeśli telefon zgaśnie, numery zapisane na karcie SIM ułatwią Ci życie. Aby je wyodrębnić, wykonaj następujące czynności:

 • Wyjmij kartę SIM z wadliwego urządzenia.
 • Włóż go do nowego urządzenia.
 • Zobacz liczby.

Jeśli nowe urządzenie jest używane tylko przez Ciebie, możesz skopiować wszystkie kontakty do pamięci urządzenia. W rezultacie będą one przechowywane na karcie SIM i w samym telefonie.

Smartfon staje się bezużyteczny, gdy ekran urządzenia jest uszkodzony. Większość ludzi naprawdę wierzy, że nie ma niczego, co można by uratować, jeśli złamie ekran. Chociaż dotyczy to samego urządzenia, jeśli nie można go przywrócić na ekranie, nie odpowiada ono dokładnie danym na urządzeniu. Jeśli masz zapisane dane, w tym kontakty, możesz łatwo przywrócić te dane do nowego urządzenia lub urządzenia po naprawieniu ekranu.

W tym artykule przyjrzymy się prostemu i skutecznemu sposobowi przywracania kontaktów z urządzenia za pomocą zepsuty ekran . Odzyskiwanie kontaktów z uszkodzonego urządzenia wydaje się niemożliwe. Ogólnie akceptowany jest fakt, że wiele programów do odzyskiwania danych na rynku jest w stanie skutecznie odzyskiwać dane z wadliwego urządzenia. Ale dzięki potężnym narzędziom i odpowiednim procesom można łatwo przywrócić kontakty z wadliwego urządzenia.

Jak uzyskać kontakty z pamięci telefonu

Jeśli zachowasz wszystkie numery w samym telefonie i nagle się zepsuł, problem można rozwiązać za pomocą komputera i programu do synchronizacji. Powinien być odpowiedni dla twojego urządzenia. Po zainstalowaniu programu na komputerze, algorytm działania jest następujący:

 • Otwórz aplikację.
 • Połącz urządzenie mobilne przez komputer Kabel USB .
 • Poczekaj, aż program znajdzie i rozpozna podłączony gadżet.
 • Przejdź do sekcji kontaktów i skopiuj je na swój komputer.

W ten sposób można wyodrębnić numery telefonów z wadliwego urządzenia, nie przekazując gadżetu do centrum serwisowego. Jeśli ekran jest uszkodzony na smartfonie, istnieje kilka sposobów wyświetlania numerów zapisanych w pamięci telefonu:

Oto jak korzystać z programu. W głównym oknie kliknij „Skanuj” obok opcji „Odzyskaj uszkodzone dane telefonu”. Krok 2 - W następnym oknie musisz wybrać typ pliku do sprawdzenia. Krok 3 - Pojawi się nowe okno z prośbą o określenie, dlaczego nie możesz uzyskać dostępu do urządzenia.

% udanych przypadków odzyskiwania danych

Krok 4 - W następnym oknie musisz wybrać wadliwy model urządzenia. Jeśli nie znasz modelu urządzenia, kliknij „Jak potwierdzić model urządzenia”, aby uzyskać pomoc. Krok 5 - otrzymają instrukcje, jak wprowadzić określone urządzenie do „trybu pobierania”. Postępuj zgodnie z instrukcjami w następnym oknie.

 • Wymiana uszkodzonego wyświetlacza na nowy. Jest to dość kosztowna opcja. Zakup nowego urządzenia jest tańszy i łatwiejszy.
 • Użyj podobnego urządzenia z działającym ekranem. Skopiuj niezbędne numery na kartę SIM, przenieś je do niedziałającego telefonu i powtórz wszystkie kroki, aby skopiować kontakty na poprzednim urządzeniu.
 • Podłączanie telefonu do komputera i otwieranie specjalnej aplikacji.

Jeśli telefon przestanie się włączać, można przywrócić ważne dane. Przyczyną awarii urządzenia może być błąd sprzętowy lub błąd oprogramowanie . W rezultacie telefon nie włącza się lub nie uruchamia się nieoczekiwanie, nie wyświetla numerów na liście kontaktów. W takiej sytuacji informacje mogą być całkowicie przywrócone, a najważniejsze jest, aby nie migać telefonu i nie aktualizować go, w przeciwnym razie wszystkie dane zostaną bezpowrotnie utracone. Zasada wyodrębniania informacji obejmuje odczytywanie pliku oprogramowania układowego telefonu i jego późniejszego odszyfrowywania przy użyciu specjalne programy . Ta praca lepiej powierzyć profesjonalistom.

Krok 7 - Po pomyślnym pobraniu pakietu odzyskiwania program rozpocznie skanowanie urządzenia w poszukiwaniu kontaktów zapisanych w pamięć wewnętrzna telefon. Krok 8 - Kontakty w urządzeniu zostaną wyświetlone w następnym oknie po zakończeniu procesu skanowania. Stąd po prostu wybierz kontakty, które chcesz otrzymywać, a następnie kliknij przycisk Pobierz.

Tego typu telefony, zwłaszcza najnowsze pokolenia, rozwijają się coraz bardziej, co ma zasadnicze znaczenie dla zarządzania i organizowania naszego życia i technologii: od pracy po przyjaciół, od hobby. Tysiące danych gromadzi się codziennie na telefonach komórkowych, więc wyglądają jak prawdziwy fort, trumna, w której dołączamy wiele informacji, które są dla nas fundamentalne z powodów emocjonalnych lub z bardziej praktycznych powodów. Niestety, większa funkcjonalność tych urządzeń jest coraz bardziej opłacana dla awangardowców. systemy operacyjne i niestety duże codzienne użytkowanie często powoduje liczne problemy, czasem nawet krótkie życie naszego smartfona, ponieważ są one bardzo delikatne, będzie też zwykły upadek lub mały wypadek, aby trwale stracić nasz ulubiony telefon komórkowy.

Jeśli telefon jest uszkodzony, a wszystkie ważne informacje (numery książek telefonicznych, wiadomości SMS, notatki) zostały zapisane w pamięci urządzenia, nie martw się - możliwe jest odzyskanie tych danych, nawet jeśli telefon nie włącza się. Przyczynami niesprawności smartfona mogą być dwa: awaria oprogramowania lub awaria sprzętu urządzenia. Każdy przypadek należy rozpatrywać indywidualnie, często konieczna jest wstępna diagnoza, aby stwierdzić, czy kontakty można wyciągnąć. książka adresowa czy nie. Więcej o różnych opcjach w dalszej części artykułu.

Wykonano kopię zapasową chmury, aby załadować program do odzyskiwania danych

Istnieje sposób na złagodzenie tej tragedii, przywrócenie danych telefon komórkowy teraz, kiedy już go nie używasz? Pierwszą rzeczą, którą naprawdę musisz zrobić, aby odzyskać dane, może być bardzo łatwo kopia zapasowa chmury.

Jeśli nigdy nie wspierałeś z powrotem niestety, podczas korzystania ze smartfona, będziesz musiał zadbać o najbardziej klasyczne metody, czyli przy pobieraniu wybranych programów. Ponieważ częstym i powszechnym problemem jest łamanie danych ze smartfona, istnieje wiele programów zaprojektowanych specjalnie z myślą o przywróceniu wszystkiego, co Cię interesuje, w zaledwie kilku prostych krokach.

Najpierw sprawdź synchronizację telefonu z chmurą

Nowoczesne telefony po podłączeniu do Internetu są domyślnie zsynchronizowane z kontem (mam nadzieję, że korzystasz z tej funkcji!). Jeśli telefon (lub tablet) przestał się włączać, przede wszystkim musisz sprawdzić, które dane zostały zsynchronizowane. Być może masz wszystko przechowywane w chmurze i nie ma potrzeby kontaktowania się z centrum serwisowym. Jak to zrobić:

W rzeczywistości wiele naszych danych jest przechowywanych w pamięci rozszerzalnej. Warto spróbować, ponieważ jest zdecydowanie najszybszy i najłatwiejszy w użyciu, przechodząc między blokami pamięci i folderami smartfonów, przywracając tym samym sposób myślenia i myślenia o najważniejszych danych, które według Ciebie straciłeś na zawsze!

Zgłoś nieodpowiednie treści

Zawsze twórz kopie zapasowe swoich danych dla bezpieczeństwa! . Musisz wybrać co najmniej jedną z opcji. Musisz wprowadzić opis problemu. Wystąpił błąd w systemie. Musisz zweryfikować swoją tożsamość. Dziękujemy za pomoc w poprawie jakości naszych treści.

Jeśli masz smartfon z Androidem:

Zaloguj się do przeglądarki na laptopie w skrzynce odbiorczej Gmaila (do której logował się użytkownik) Play market przez telefon). W lewym górnym rogu znajduje się przełącznik Gmail-Kontakty-Zadania. Wybierz „Kontakty” i sprawdź, czy żądani odbiorcy znajdują się na liście.

Jeśli masz iPhone'a

Na komputerze otwórz przeglądarkę i przejdź do witryny iCloud.com. Wpisz swój login (e-mail) i hasło z twojego konto iCloud, która była używana na telefonie iPhone lub iPadzie w celu uzyskania dostępu App Store . Sprawdź, czy wszystkie niezbędne informacje są na miejscu.


Jeśli nie ma synchronizacji ...

Wszystko zależy od tego, czym jest Twój telefon i co się z nim stało. Najpopularniejsze przypadki, w których można odzyskać informacje ze smartfona lub tabletu:

1. Nie pokazuje wyświetlacza lub czujnik nie działa

To jest problem wszystkich. dotykaj telefonów kiedy urządzenie upada i pojawia się. Jeśli wyświetlacz jest uszkodzony, obraz nie jest widoczny. Blind, aby dostać się do pamięci telefonu, raczej się nie powiedzie. Lub inny wariant problemu, gdy czujnik przestał działać. Gdy ekran jest bezczynny, telefon nie może być podłączony do laptopa, aby pobrać informacje, ani skonfigurować synchronizacji.

Dostępne są dwie opcje (dotyczy urządzeń iPhone i Android):

 • Dokonaj naprawy aparatu i zmień ekran. Jeśli chcesz dalej korzystać z telefonu. Koszt będzie zależał od modelu smartfona i jakości zainstalowanych części zamiennych. Sprawdź u mistrza.
 • Zamień roboczy wyświetlacz i zapisz wszystkie ważne informacje. Następnie ekran zostanie zwrócony do magazynu, a telefon nie zostanie naprawiony. Ta opcja byłaby odpowiednia, gdyby urządzenie było stare, a zmiana na nim ekranu była po prostu nieopłacalna. Ważne są tylko książka telefoniczna, zdjęcia i inne informacje z pamięci urządzenia. Koszt takiej procedury wyniesie 300-450 UAH, w zależności od złożoności demontażu urządzenia w celu zastąpienia ekranu roboczego.

2. Telefon nie włącza się

Istnieje wiele opcji, ponieważ telefon może się nie włączyć z różnych powodów . Jeśli możesz odliczyć informacje, możesz to powiedzieć dopiero po diagnozie. Jakie mogą być opcje:

Woda dostała się do telefonu

Telefon przestał ładować

Oczywiście bateria usiadła, a smartfon nie włącza się. Cóż, jeśli bateria jest wymienna i można ją ładować oddzielnie na „żabce”. Ale jeśli bateria jest wbudowana, musisz skontaktować się z naprawą. Istnieje również kilka opcji, które mogą tu być: problem z gniazdem ładowania, samą baterią, kontrolerem mocy i innymi. Najprostszym przypadkiem jest naładowanie baterii z zasilacza i włączenie telefonu, aby zapisać dane.

Problem z oprogramowaniem układowym

To ważne! Nie, nie tak. MEGAINABLE! Nie próbuj migać telefonu ani przywracać ustawień fabrycznych! Spowoduje to usunięcie wszystkich informacji z pamięci urządzenia i nie będzie w stanie go przywrócić. W przypadku błędów oprogramowania istnieje tylko jedno wyjście - flashowanie pamięci flash i odczytywanie jej na programatorze. Więcej na ten temat w następującym akapicie:

99% udanych przypadków odzyskiwania danych

Najdroższy, ale najbardziej skuteczny sposób. Polega na fizycznym odparowaniu układów pamięci flash. Ten chip przechowuje wszystkie informacje: zarówno oprogramowanie układowe, jak i dane osobowe. Możesz odjąć wszystko: książka telefoniczna , Wiadomości SMS, notatki, kalendarze, zdjęcia. Ale pod warunkiem, że chip nie jest uszkodzony! Stan samego telefonu jest obojętny. Czy utonął w morzu, prowadzony przez samochód, czy nawet połamany na pół. Koszt takiej procedury wynosi od 600 UAH , w zależności od modelu telefonu.

W skrócie, jak to się robi. Przylutuj chip pamięci flash. Umieściliśmy układ pamięci w programatorze. Program pobiera zrzut pamięci i odszyfrowuje niezbędne informacje . Proces tej metody odzyskiwania danych na zdjęciach:


Proces tej metody odzyskiwania danych na zdjęciach:Zwróć uwagę! Ta metoda działa tylko dla Telefony z Androidem i tabletki. Jeśli masz iPhone'a lub iPada, to nie zadziała, aby odjąć dane od nich tą metodą, ponieważ Wszystkie informacje na iOS są szyfrowane.

Jeśli masz stary przycisk telefonu

Telefon też się nie włącza lub po prostu nie wyświetla numerów telefonów na liście kontaktów. W takiej sytuacji prawdopodobieństwo odzyskania ważnych informacji wynosi prawie 100%, głównym warunkiem jest to, aby nigdy nie migać telefonu ani nie aktualizować oprogramowania , w przeciwnym razie wszystkie dane zostaną utracone bezpowrotnie. Zasada ekstrakcji danych polega na odczytaniu pliku oprogramowania układowego telefonu i dalszym odszyfrowaniu go za pomocą specjalnych programów.

W tej chwili odzyskiwanie numery telefonów możliwe w następujących telefonach:

 • Nokia - wszystkie modele na platformie Symbian, a także starsze modele wersji Dct-3 i Dct-4. Aby to zrobić, musisz użyć programisty (na przykład UFS lub JAF), aby odczytać plik pm oprogramowania układowego;
 • Sony Ericsson - czytamy plik GDFS za pomocą programatora Setool lub innej metody przy użyciu interfejsu USB;
 • Samsung - konieczne jest całkowite odczytanie oprogramowania układowego (połączenie pełne) lub tylko części eeprom, w zależności od modelu i metody połączenia z komputerem, zazwyczaj można to zrobić za pomocą kabla USB, ale łatwiej i szybciej za pośrednictwem programisty;
 • Motorola - grupa kodów CG2 jest odczytywana z telefonu za pomocą FlashBackup lub dowolnego innego;
 • LG - wyodrębnia pełny plik oprogramowania układowego z rozszerzeniem * .bin.

Po odczytaniu z telefonu niezbędnego pliku powinniśmy go odszyfrować i wyodrębnić niezbędne informacje. Zalecamy korzystanie z programów ReadContact, ReadCV, vCardOrganizer, PMtoBook. Dane można zapisywać w różnych formatach, takich jak arkusz kalkulacyjny Excel, plik rozdzielany przecinkami, vCard, wszystko zależy od tego, w jaki sposób zamierzasz wykorzystać wyodrębnione dane, skopiować je z powrotem do telefonu lub po prostu wydrukować.

Podsumujmy

W przypadku awarii sprzętu istnieje wiele rozwiązań, ale wynik zależy od przyczyny braku możliwości telefonu. Jeśli telefonu nie można zsynchronizować z komputerem z powodu uszkodzenia wyświetlacza, czujnika biegu jałowego, uszkodzenia pętli lub złącza synchronizacji, elementy te należy wymienić.

W każdym razie najlepiej jest najpierw skontaktować się z kapitanem i przedyskutować z nim możliwość odzyskania niezbędnych informacji z telefonu. Możesz zadać pytanie w komentarzach do artykułu lub na naszej stronie internetowej.

Harmonogram pracy:

Pn-pt: 11: 00-19: 00
Sob-Nie: weekend