Jak wybrać przyczepę do samochodu?

 1. Przyczepy samochodowe CENY KATALOGOWE
 2. Klasyfikacja
 3. Którą przyczepę wybrać: jednoosiową lub dwuosiową?
 4. Hamulce
 5. Zawieszenie
 6. Ochrona
 7. Co musisz wiedzieć przy wyborze przyczepy pasażerskiej?

Przyczepy samochodowe CENY KATALOGOWE

Wielu kierowców od czasu do czasu musi skontaktować się z transportem dużych, obszernych lub po prostu ciężkich rzeczy. Zakup własnej ciężarówki lub wynajęcie specjalnych firm transportowych może spowodować znaczne koszty gotówkowe. Jednym ze sposobów prawidłowej dystrybucji finansów jest kupowanie przyczep. Jest to jednak poważna sprawa, ponieważ istnieje duża liczba modeli, z których każdy nadaje się do specyficznych potrzeb. Jak więc wybrać odpowiednią przyczepę do samochodu?

Klasyfikacja

Aby dowiedzieć się, jak wybrać przyczepę pasażerską, zwróć uwagę na ładowność. Zgodnie z tym wskaźnikiem przyczepy są podzielone na lekkie (mniej niż 750 kilogramów) i ciężkie (ponad 750 kilogramów). W masie oczywiście uwzględnia obciążenie. Również ciężka przyczepa musi być wyposażona we własny układ hamulcowy.

Istnieje podział przyczep dla celów uniwersalnych i specjalnych. Uniwersalny, oparty na nazwie, umożliwia transport większości towarów o standardowych wymiarach. Specjalne będą przydatne, jeśli twój ładunek nie jest najłatwiejszy, na przykład:

Samochody i inne pojazdy silnikowe (motocykle, quady, skutery itp.).

 • Transport wodny.

 • Zwierzęta

 • Produkty rolne.

 • Ładunek masowy.

 • Płyny.

 • Pawilony handlowe.

 • „Samochody kempingowe”.

Którą przyczepę wybrać: jednoosiową lub dwuosiową?

Zalety przyczepy jednoosiowej w łatwości, zwrotności, niskim koszcie i łatwości zarządzania. Tylko Ty możesz, jeśli to konieczne, obrócić go, jak potrzebujesz. Warto jednak pamiętać, że typ jednoosiowy ma ograniczenia wagowe, dlatego jeśli zamierzasz przenosić ciężkie ładunki (ponad 750 kilogramów), powinieneś zatrzymać wybór na jego dwuosiowym członie.

Głównym argumentem dla przyczepy dwuosiowej jest niezawodność i trwałość. W niektórych przypadkach ma swój własny układ hamulcowy, ponieważ przeniesiesz na niego znacznie większe ciężary. Zrównoważony design będzie dodatkowym atutem w transporcie towarów o wysokim środku ciężkości.

Hamulce

Układ hamulcowy składa się z trzech urządzeń:

 • Pracuję

 • Parking

 • Awaryjne.

Pojazd roboczy w trakcie spowalniania prędkości klocków hamulcowych części samochodowych, co prowadzi do odpowiedniego spowolnienia przyczepy.

Pojazd do parkowania nie pozwala przyczepie poruszać się podczas parkowania, działa prawie jak zwykły hamulec ręczny.

Pojazd ratunkowy w razie wypadku przesuwa linkę bezpieczeństwa prowadzącą do zatrzymania przyczepy.

Zawieszenie

W przypadku przyczep pasażerskich zawieszenie jest podzielone na:

Zawieszenie sprężynowe lepiej tłumi drgania, jest bardziej niezawodne i trwałe, w przypadku awarii i napraw będzie tańsze niż guma-zhgutovoy. Ale ten typ wymaga instalacji amortyzatorów, co prowadzi do wzrostu jego wartości.

Zawieszenie gumowo-linowe tańsze, nie tak trudne do utrzymania jak sprężyna. Wadą „uprzęży” jest jej sztywność i wysokie koszty napraw.

Ochrona

Aby chronić ładunek przed niekorzystnymi zjawiskami naturalnymi i innymi wpływami zewnętrznymi, należy zakupić elementy ochronne. Najprostsza markiza ma niską cenę, chroni ładunek przed deszczem, śniegiem, kurzem i hałasem, bez możliwości ochrony zawartości przed kradzieżą.

Aby zabezpieczyć przyczepę przed tym problemem, są plastikowe nasadki. Jest to dość mocna struktura, która jest wykonana z poliwęglanu lub włókna szklanego. Istnieją nawet składane modele czapek. Podczas transportu masywne i masywne rampy ładunkowe są używane. Ten typ jest wykonany z aluminium i dla zapewnienia wystarczającego podparcia ma nogi w swojej strukturze.

Co musisz wiedzieć przy wyborze przyczepy pasażerskiej?

Należy zwrócić uwagę na zgodność masy przyczepy z masą dopuszczoną do holowania przez ciągnik. Szczegóły, takie jak stojak pod językiem, zamek boczny, markiza i plastikowa nakładka pomogą Ci uprościć obsługę, zaoszczędzić ładunek i wydłużyć żywotność przyczepy. Skonsultuj się z ekspertami, aby uzyskać informacje na temat niezawodności, łatwości konserwacji, dostępności części, reputacji producenta i innych wskaźników.

Kup przyczepa samochodowa - poważny i odpowiedzialny krok, pojawienie się tego asystenta w sektorze motoryzacyjnym przyniesie niewątpliwe korzyści. I zdecydować, którą przyczepę wybrać do samochodu, tylko ty.Jak więc wybrać odpowiednią przyczepę do samochodu?
Którą przyczepę wybrać: jednoosiową lub dwuosiową?
Co musisz wiedzieć przy wyborze przyczepy pasażerskiej?