Otwórz zasilacz laptopa. Naprawa laptopa: Jak otworzyć zasilacz laptopa?

 1. Metoda demontażu zasilacza krok po kroku z laptopa Asus
 2. Narzędzia
 3. Dwie części
 4. Ogólny algorytm
 5. Niestandardowy kształt
 6. Rozłączenia
 7. Wymuś aplikację

Samouczek wideo demontujący i montujący zasilacz do laptopa

Metoda demontażu zasilacza krok po kroku z laptopa Asus

Wielu z nas stanęło przed takim problemem, jak brak procesu ładowania na laptopie. Może to być spowodowane różnymi czynnikami. Po pierwsze, złamane gniazdo na samym urządzeniu może prowadzić do tego, po drugie, przerwania kabla, który idzie do zasilacza, a po trzecie, przerwanego przewodu na złączu z zasilaczem. W tym artykule omówimy trzeci najczęściej spotykany przypadek - przerwane przewody, co uniemożliwi Ci kolejną podróż do serwisu lub nieuzasadniony zakup nowego zasilacza z powodu takich drobiazgów.

Uwaga !!! Aby wymienić przewód, należy najpierw zdemontować urządzenie, co do zasady, są one nierozłączne. Jeśli nie masz czasu, chęci lub umiejętności w takich procedurach, lepiej skontaktować się ze specjalistami, dla których naprawa laptopów Asus jest dość łatwa i szybka.

Aby otworzyć zasilacz, potrzebujemy:

 • Nóż (lub coś podobnego, z cienkim, ale nie wystarczająco ostrym ostrzem, aby nie uszkodzić samego urządzenia);
 • Młot;
 • Serwetka (wszystko, co można umieścić pod urządzeniem, nawet jeśli jest to gazeta lub kartka papieru);
 • Superglue i strzykawka;

Zacznijmy:

 • Najpierw musisz umieścić zasilacz na dowolnej stronie serwetki / szmatki, aby nie zarysować powierzchni, na której będziemy pracować.
 • Następnie musisz włożyć nóż do rowka, który dzieli blok na pół, nie tylko na samej krawędzi, ale nieco dalej od krawędzi, ponieważ możesz uszkodzić lub złamać róg.
 • Delikatnie uderzaj nożem w nóż, nie tyle, aby złamać blok (musimy go zdemontować, w przeciwnym razie można to zrobić w jednym punkcie za pomocą młotka), ale także nie tak słabo, ponieważ potrzebujemy noża, aby zgiąć nieco bok zasilacza, po w tym miejscu się rozproszy.
 • Zrób to samo, najpierw po drugiej szerokiej stronie, a następnie po dwóch pozostałych wąskich. Jeśli blok nie otworzy się całkowicie, powtórz tę samą czynność. W ten sposób otwieramy to, co było konieczne.


W ten sposób otwieramy to, co było konieczne

 • Aby wymienić przewód, należy najpierw oderwać obwody z jednej z połówek bloku, ostrożnie zaczepiając go nożem, do którego można je przykleić, a następnie wyjąć folię aluminiową z obwodów, można ją przykleić taśmą klejącą.
 • Następnie należy przylutować dwa przewody starego przewodu z obwodów i przylutować w ten sam sposób nowe przewody robocze.
 • Składamy zasilacz w odwrotnej kolejności, wstępnie nakładamy klej na jeden z rowków w plastikowej obudowie zasilacza za pomocą strzykawki lub długiego dozownika kleju.


Składamy zasilacz w odwrotnej kolejności, wstępnie nakładamy klej na jeden z rowków w plastikowej obudowie zasilacza za pomocą strzykawki lub długiego dozownika kleju

Wszystko, zatem, niezależnie zdemontowaliśmy i zmontowaliśmy zasilacz z laptopa, używając tylko dostępnych środków. Całkowicie zrezygnowany z czyjejś pomocy. Mamy nadzieję, że ten artykuł będzie przydatny.

Zasilacz laptopa jest zwykle urządzeniem zewnętrznym. Co więcej, nie ma jednego standardu, więc każdy producent laptopów „tworzy” projekt zasilacza według własnego uznania. Wszystkie elementy to urządzenie dobrze zespolone i są monoblokiem, który na pierwszy rzut oka demontaż jest bardzo trudny. Jednak nic nie jest niemożliwe.

Najczęściej musisz zdemontować zasilacz na wypadek konieczności wymiany uszkodzonego przewodu. Bierzemy blok i ostry cienki nóż lub skalpel. Układamy urządzenie na boku i delikatnie wkładamy nasze narzędzie tnące do rowka szwu ładowarka cofając się z rogu około 5 milimetrów. Zapobiegnie to uszkodzeniu mocowań. Lekko uderzając młotkiem w nóż lub skalpel, ostrożnie przecinamy plastik wzdłuż szwu. W tym przypadku ostrze powinno stykać się z tworzywem, a nie całą powierzchnią, ale około 15-30 milimetrów. Nie bijemy tak mocno, że strona jest lekko zgięta i sprzedana, ale nie pęka. „Traktujemy” szew - najpierw wzdłuż długich boków, a potem wzdłuż krótkich. Dozwolone jest powtórzenie procedury, jeśli nie było możliwości otwarcia bloku za pierwszym razem. Warto zauważyć, że w przypadku wielu laptopów otwarcie zasilaczy jest bardzo trudne. Tak więc ładowarki Dell, Asus, Hp, Acer i inne są słabo podatne na „otwarcie”. Ale zasilacze Macbooka otwierają się w ten sposób całkiem dobrze, chociaż po procedurze wygląd i cierpię.


Ale zasilacze Macbooka otwierają się w ten sposób całkiem dobrze, chociaż po procedurze  wygląd  i cierpię

Po otwarciu urządzenia w celu znalezienia usterki należy usunąć aluminiowe i plastikowe opakowania. Zazwyczaj są one trzymane na taśmie klejącej lub lutowane, opcjonalnie - klejone żywicą, mocowane za pomocą kilku śrub.


Zazwyczaj są one trzymane na taśmie klejącej lub lutowane, opcjonalnie - klejone żywicą, mocowane za pomocą kilku śrub

Następnie sprawdź napięcie na wyjściu karty. Czy wszystko w porządku? Szukamy więc problemu dalej. Jeśli chcesz wymienić przewód, na początek odpinamy stary. Zazwyczaj jest to 2-3 kontakty. Następnie w tej samej kolejności lutujemy nową.


Następnie w tej samej kolejności lutujemy nową

Składamy zasilacz w taki sam sposób, w jaki został rozebrany. Nie ma potrzeby klejenia owijek. Użyj strzykawki lekarskiej do naniesienia cienkiej warstwy kleju w rowku szwu jednej z połówek ładowarki i złóż obie części razem. W celu zapewnienia niezawodności można umieścić urządzenie pod obciążeniem w czasie suszenia. Urządzenie jest gotowe do pracy!


Urządzenie jest gotowe do pracy

Należy zauważyć, że zasilacze do notebooków nie są przystosowane do samodzielnej naprawy, jednak przy profesjonalnym podejściu urządzenie nie ucierpi i będzie nadal działać. Jeśli przeprowadziłeś demontaż starannie i dokładnie złożyłeś urządzenie, wygląd nie ulegnie zmianie.

Ten element zostanie opisany poniżej. Krople, skoki napięcia i inne powodują, że takie urządzenia stają się bezużyteczne.

Narzędzia

Zastanów się, jak możesz samodzielnie naprawić zasilacz laptopa. Jak zdemontować ten element to pierwsze pytanie do rozwiązania. W większości przypadków, aby osiągnąć pożądany rezultat, potrzebne będą niedrogie części, a także sprzęt do lutowania. Pytanie, jak zdemontować zasilacz laptopa, komplikuje fakt, że w jego obudowie często nie ma śrub, śrub ani łączników. Jednak ten projekt wydaje się być monolityczny. Na bocznych ścianach znajduje się wąski szew, który pokrywa cały obwód.

Dwie części

Teraz znamy główną funkcję, która ma zasilacz do laptopa. Jak go zdemontować jest teraz znacznie łatwiejsze do zrozumienia. Powyższy szew może mieć inną grubość. Często jest on nakryty naklejką producenta. Następnie musimy wyciąć. Nie można obawiać się o wewnętrzne elementy, ponieważ są one pokryte metalową obudową. Zapewnia ochronę przed promieniowaniem i elektroniczną ochronę treści. Jednak pomimo obrony działania sekcji zwłok przeprowadzane są ze szczególną ostrożnością.

Ogólny algorytm


Główna różnica między poszczególnymi metodami demontażu sprowadza się do różnych podejść estetycznych do procesu Główna różnica między poszczególnymi metodami demontażu sprowadza się do różnych podejść estetycznych do procesu. Możesz także użyć innego narzędzia. W każdym przypadku ciało musi być podzielone wzdłuż linii szwu. Istnieją dwa główne podejścia. Możesz odłączyć urządzenie z wysiłku lub odciąć je. W większości modeli połówki są sklejone ze sobą. I niezbyt trwały. Może być również stosowany montaż „listwa wpustowa”. Ona też z reguły jest uzupełniana przez klejenie. Aby wyciąć bryłę bloku, użyj dowolnego narzędzia ze szczególnie cienkim ostrzem. Skalpel lub nóż jest w porządku. Zastosuj siłę uderzenia. Nakładamy ostrze bezpośrednio na linię samego szwu, lekko uderzamy go małym młotkiem. Staramy się intuicyjnie wyczuć siłę, z jaką uderzamy, aby przebić plastikową osłonę i nie uszkodzić metalu pod nią. Otrzymujemy cięcie równe kilku centymetrom. Przenosimy ostrze na początek. Wynik powinien być linią ciągłą. „Cięcie” nożem jest niebezpieczne dla palców, ale dla niektórych osób takie podejście jest bardziej powszechne. Jeśli dysponujemy różnorodnym arsenałem narzędzi, będziemy mogli ciąć ciało z większym bezpieczeństwem i szybkością. Na przykład znacznie ułatwi proces pozwoli dyskowi-dyszę na wiertarce. W tym przypadku cała procedura zajmuje kilka minut. Cięcie będzie stosunkowo równe. Jednak w tym przypadku ważne jest, aby dokładnie kontrolować głębokość zanurzenia dysku. Znacznie zwiększa ryzyko uszkodzenia metalu. Istnieje inny sposób demontażu. Wypróbujmy to. Musimy oddzielić poszczególne połówki ciała. Robimy więc małe nacięcie wzdłuż szwu. Włóż do niego końcówkę śrubokręta. Dalej wykonujemy kilka łatwych obrotów, aby zamienić go w dźwignię. Najczęściej klej trzymający plastik łatwo się nadaje. W rezultacie luka rośnie. Po zwolnieniu jednej strony weź kadłub własnymi rękami. Takie podejście znacznie przyspiesza proces. Ponadto, w dolnej i górnej połowie korpusu, bliżej narożnika, wiercimy zwykłe wiertło o małym rozmiarze otworu, dzięki czemu możliwe staje się użycie szczypiec. Rozwodzimy się z piórami. Szew rozbiega się. Użyj noża lub płaskiego śrubokręta, aby całkowicie zniknąć. Jeśli ciało nie może zostawić śladów, możesz iść w drugą stronę. Odetnij kabel, przez który laptop ma być ładowany. W powstałym otworze użyj poprzednio przetestowanej dźwigni. Teraz wiesz, jakie funkcje ma zasilacz laptopa. Jak zdemontować to urządzenie, opisaliśmy szczegółowo powyżej.

Niestandardowy kształt


Przyjrzyjmy się, jak zdemontować zasilacz Przyjrzyjmy się, jak zdemontować zasilacz. laptop asus . Weź na przykład urządzenie Eee PC. Algorytm akcji rozpoczyna się od wyszukania kodu pośredniczącego. Następnie usuń go. Następnie odkręć śrubę. Uzbrojony w skalpel, oddziel bok boku widelca. Delikatne stukanie w złącze powoduje wyjęcie górnej części zasilacza. Przejedź przez złącza, ponieważ są one również sklejone. Odlutowujemy kabel. Oddziel szczypce do mocowania kabli od obcinaków do drutu. Wywiercimy z niego resztki drutu.

Rozłączenia


Teraz zastanów się, jak zdemontować zasilacz  Notebook Lenovo Teraz zastanów się, jak zdemontować zasilacz Notebook Lenovo . Zazwyczaj właściciele tych urządzeń stają w obliczu sytuacji, w której laptop nagle przestaje otrzymywać energię z sieci. Weź płaski śrubokręt i udostępnij kontur. Prawie wszystkie etapy pokrywają się z uniwersalnym algorytmem opisanym na początku tego materiału. Specjalne cechy obejmują fakt, że struktura jest łączona klejem. Aby zwiększyć wydajność procesu, nie można użyć śrubokręta, ale śrubokręt z dyszą.

Wymuś aplikację


Teraz zastanów się, jak zdemontować zasilacz  laptop acer Teraz zastanów się, jak zdemontować zasilacz laptop acer . Urządzenia te są szczególnie trwałe, więc aby uzyskać dostęp do ich wewnętrznych elementów, najlepiej użyć wytrzymałego noża i młotka. Pozostałe kroki są podobne do opisanych w uniwersalne instrukcje powyżej.

Jeśli komputer nagle zaczął się losowo uruchamiać lub wyłączać, jedną z przyczyn może być przegrzanie, mówi też, że nadszedł czas na rozpoczęcie czyszczenia wiosennego w jednostce systemowej. Nie ma w tym nic trudnego, demontujemy obudowę, zazwyczaj do tego trzeba odkręcić kilka śrub z tyłu jednostki systemowej, a następnie zdjąć pokrywę boczną, w moim przypadku wystarczy tylko podnieść dwa zawory po bokach, a pokrywa zostanie całkowicie usunięta, pozostawiając tylko ramę z podrobami . Następnie myjemy szczotką i jednocześnie odkurzamy wszystko, co jest pokryte kurzem.

Nie zapomnij o zasilaczu, jeśli grzejniki procesora i karty graficznej mogą być nadal czyszczone bez wyjmowania i wyjmowania z nich wentylatorów, to zasilacz musi zostać wyjęty i zdemontowany. Oczywiście możliwe jest formalne czyszczenie urządzenia poprzez przedmuchanie go sprężonym powietrzem i bez demontażu. Ale idealną opcją byłoby to, że nadal ją demontować i czyścić.


Aby to zrobić, odłącz wszystkie złącza zasilania wewnątrz jednostki systemowej i na zewnątrz (od gniazda) :-), a następnie odkręć cztery śruby, za pomocą których jest przykręcone do obudowy.Teraz można wyjąć zasilacz z obudowy.


Teraz można wyjąć zasilacz z obudowy

Wyłącz te śruby.


Wyłącz te śruby


Zdejmij pokrywę za pomocą wentylatora.


Uwalniamy kabel z obudowy, odłączamy dwa złącza od płyty, odkręcamy cztery śruby, którymi przykręcamy płytę do obudowy, jeden z nich pociągnie za przewód uziemiający.


Teraz możesz swobodnie zdjąć deskę i oczyścić ją ze wszystkich stron.


Czyścimy wentylator, staramy się nie dotykać ostrzy palcami, kurz przykleja się do tłustych ostrzy szybciej. Ogólnie rzecz biorąc, cokolwiek czyścisz w komputerze, staraj się dotykać go jak najmniej rękami. Jeśli Twoja jednostka ma więcej niż dwa lata, możesz usunąć naklejkę, usunąć korek i umieścić kilka kropel oleju silnikowego na łożysku wentylatora. Jeśli jest tak stary, że wentylator nie tylko robi hałas, ale brzęczy, a nawet puka, lepiej jest zmienić go na nowy.Czyszcząc wszystko, zbieramy w odwrotnej kolejności.


Czyszcząc wszystko, zbieramy w odwrotnej kolejnościPonownie wkładamy urządzenie do obudowy, podłączamy jego przewody do konsumentów.


Ponownie wkładamy urządzenie do obudowy, podłączamy jego przewody do konsumentów

Można powiedzieć, że blok jest nadal czysty, jest po prostu buggy, więc postanowiłem go zdemontować, zobaczyć, co to było, no i po drodze zrobiłem to Temko. Ogólnie rzecz biorąc, zasilacze komputerowe różnią się wyglądem i zawartością, ale na przykładzie tego standardowego urządzenia łatwiej będzie Ci zdemontować swój.


Ogólnie rzecz biorąc, zasilacze komputerowe różnią się wyglądem i zawartością, ale na przykładzie tego standardowego urządzenia łatwiej będzie Ci zdemontować swój

Mała rada na przykładzie innego komputera, jak odłożyć kompletny demontaż komputera do czyszczenia. Wystarczy zainstalować filtry w postaci kawałków moskitier na wentylatorach ssących, jeśli nie, to na największych wlotach. Dzieje się tak, jeśli konstrukcja ciała pozwala to zrobić, w przeciwnym razie będzie wyglądać brzydko.


Dzieje się tak, jeśli konstrukcja ciała pozwala to zrobić, w przeciwnym razie będzie wyglądać brzydko


Poprzednio, bez tych siatek, co sześć miesięcy konieczne było demontowanie inżyniera systemu i bałagan z wszystkimi grzejnikami. Teraz co 3-4 miesiące otwieram przednią pokrywę i za pomocą pędzla lub odkurzacza usuwam nagromadzony kurz z kratki, z siatki bocznego wentylatora. Nawiasem mówiąc, siatka na bocznej osłonie jest wyraźnie widoczna, gdy konieczne jest czyszczenie przednich kratek, służy jako wskaźnik zanieczyszczenia. I tylko raz na 2-3 lata demontuję go w całości do czyszczenia chłodnic itp.

Czy wszystko w porządku?