Jak podłączyć lub uruchomić kabel telewizyjny.

  1. Niezbędne narzędzia i materiały do ​​przedłużenia kabla antenowego
  2. Jak rozszerzyć kabel telewizyjny za pomocą złączy „F”
  3. Jak zbudować kabel koncentryczny za pomocą rozgałęźnika
  4. Kiedy potrzebujesz przedłużaczy kabli?

Witajcie drodzy czytelnicy bloga, ostatnio napisałem kilka artykułów na temat instalacji. telewizja cyfrowa w kraju. Dzisiaj chcę porozmawiać o tym, jak wydłużyć kabel telewizyjny jeśli konieczne było przeniesienie w celu lepszego odbioru, lub miejsce instalacji telewizora nie nadaje się do wygodnego oglądania programów telewizyjnych.

W artykule o profesjonalistach poruszyłem już temat konieczności zakupu wysokiej jakości kabla koncentrycznego, aby uniknąć możliwe problemy z odbiorem sygnału. Ale powiem ci, co robić i jakie narzędzie musisz kupić poniżej, i naprawdę mam nadzieję, że wszystko będzie tak łatwo dostępne i jasne, jak to możliwe.

Prawidłowo wykonana praca nie wpłynie na jakość odbieranego sygnału. Jeśli wystąpiły usterki lub jakość uległa pogorszeniu po pracy, warto sprawdzić wszystkie połączenia i ocenić, jak wysokiej jakości materiały zostały nabyte.

Niezbędne narzędzia i materiały do ​​przedłużenia kabla antenowego

Jeśli musisz przenieść telewizor do innego pokoju lub w rogu pokoju, brakuje długości przewodu i pojawia się pytanie o zakup dodatkowego segmentu. Zanim przejdziesz do sklepu, upewnij się, że przeglądasz już istniejący, oszacuj grubość centralnego rdzenia, przepisz oznaczenie, a co najważniejsze, odetnij mały kawałek, aby uzyskać wyraźny przykład przy zakupie.

Moim zdaniem istnieją tylko dwa optymalne sposoby przedłużania kabel antenowy . Pierwszy z nich wykorzystuje złącza „F”, a drugi wykorzystuje „rozdzielacz”, aby umożliwić dalsze podłączenie do kilku urządzeń.


Pierwszy z nich wykorzystuje złącza „F”, a drugi wykorzystuje „rozdzielacz”, aby umożliwić dalsze podłączenie do kilku urządzeń

Nie powiem wam o lutowaniu, ponieważ jest to dość skomplikowana sprawa, a zbudowanie kabla telewizyjnego przez lutowanie jest trudne do uzyskania właściwej odporności na fale, a samo połączenie będzie bardzo delikatne.

Rozważmy więc obie opcje w porządku.

Jak rozszerzyć kabel telewizyjny za pomocą złączy „F”

Do tej metody potrzebujemy dwóch złącz f i jednego połączenia f. Przed rozpoczęciem budowy drut musi być prawidłowo „przecięty”. Aby to zrobić, ostrożnie zdejmij górną osłonę bez uszkodzenia ekranu. Ekranowany oplot jest skręcony i zagięty w kierunku kabla. Usuwamy izolację pianki, odsłaniając w ten sposób żyłę centralną. Przybliżona długość uwolnionego rdzenia powinna wynosić około półtora centymetra.

Taka operacja musi być przeprowadzona na obu końcach, które chcesz połączyć. Po zakończeniu operacji bierzemy złącza f i delikatnie skręcamy na drucie w taki sposób, że centralny przewód nie styka się z zewnętrznym ekranem i wystaje z łącznika o jeden centymetr.
Taka operacja musi być przeprowadzona na obu końcach, które chcesz połączyć

Aby uzyskać lepsze mocowanie, połączenie można owinąć taśmą, która nie pozwoli na rozdrobnienie produktu podczas zginania i deformacji.

To był pierwszy sposób na przedłużenie kabla antenowego. Teraz proponuję rozważyć drugą opcję i moim zdaniem bardziej praktyczną.

Jak zbudować kabel koncentryczny za pomocą rozgałęźnika

Najpierw zrozummy, czym jest splitter i do czego służy.

Rozdzielacz to skrzynka o małych wymiarach z pojedynczym wejściem i kilkoma wyjściami. Rozgałęźnik jest przeznaczony do rozgałęzienia podłączonej anteny na kilka telewizorów lub za pomocą jednego kabla. Wybierając odpowiednie urządzenie, należy natychmiast określić liczbę podłączonych telewizorów, aby nie było wolnych gniazd.

Nie odchodząc od tematu artykułu, chcę powiedzieć, że rozgałęźnik można również wykorzystać do zbudowania kabla telewizyjnego, który moim zdaniem jest bardziej praktyczny.

Po pierwsze, takie urządzenie musi być sztywno zamocowane na płaskiej powierzchni pionowej lub poziomej (miejsca na łączniki są obecne) i dopiero po tym przejść do bezpośredniego montażu. W rzeczywistości ta metoda przedłużania kabla antenowego jest podobna do poprzedniej i dlatego nie będę się powtarzał. Podobnie jak w pierwszym przypadku, musisz użyć dwóch złączek f skręconych na końcach. Następnie podłączamy przewód dochodzący z anteny do wejścia rozgałęźnika i zamierzamy połączyć ten kawałek, który zamierzamy rozszerzyć, do wyjścia. W rzeczywistości jest to ten sam łącznik f tylko z możliwością dalszego rozgałęzienia.


To wszystkie informacje na temat wydłużania kabla antenowego To wszystkie informacje na temat wydłużania kabla antenowego. Jeśli twoim zdaniem artykuł nie wydaje się kompletny i szukasz innych rozwiązań tego problemu, to mogę go łatwo uzupełnić, moim zdaniem są to dwie główne i najbardziej łatwe sposoby rozwiązanie problemu. Oprócz powyższego proponuję przeczytać artykuł na temat ogólnego samorozwoju, ponieważ pytanie to pojawia się dość często, gdy przestawia się meble w mieszkaniu lub przemieszcza się. Dla jasności i konsolidacji materiału proponuję obejrzeć odpowiedni film.

Dziś prawie każdy apartament ma więcej niż jeden telewizor. I dla ich harmonijnej pracy podczas układania kabla telewizyjnego, musisz podłączyć do jednej anteny. W tym przypadku podczas instalacji potrzebne będą złącza papa-mama, rozgałęźniki lub innymi słowy splittery i złącza A.

Rozdzielacz telewizyjny jest jednym z głównych urządzeń do podłączania kilku telewizorów do jednej anteny naraz. Kupując, musisz zwrócić uwagę na liczbę wyjść. Prawdopodobnie lepiej jest kupić więcej za 1-2, bez względu na to, gdzie chcesz kupić dodatkowy telewizor. Ponadto przy zakupie rozdzielacza ważne jest, aby zwracać uwagę na jego wydajność tłumienia, należy wcześniej określić miejsce, w którym można go zainstalować.

Pytanie, jak wydłużyć kabel telewizyjny, można rozwiązać za pomocą złączy „papa-mama”. Złącze „matka” to wyjmowane gniazdo, złącze „męskie” to wtyczka. Przedłużenie drutu powstaje w wyniku podłączenia wyjmowanego gniazda za pomocą wtyczki. Są one również używane jako przewód łączący telewizor z gniazdem telewizyjnym, tj. jak patchkord.

Złącza F są włączone kabel koncentryczny po zainstalowaniu ze sprzętem telewizyjnym. Są one podzielone na gwintowane i zaciskane. Montaż złączki zaciskanej jest dość prosty, trudność pojawi się przy ponownym montażu. Jest montowany za pomocą narzędzia do zaciskania. Złącze gwintowane można ponownie zamontować, dzięki gwintowi wewnętrznemu jest ono przykręcone do kabla telewizyjnego.

Schemat rozszerzenia kabla telewizyjnego wygląda tak:

Początkowo konieczne jest określenie, który kabel telewizyjny został podłączony do mieszkania - solidny drut lub osierocony. Następnie musisz kupić kabel do przedłużenia. Nie ma znaczenia, czy kupisz kabel o kilka metrów dłuższy. Najważniejsze nie jest krótsze. Ważne jest, aby był tego samego typu, co przywieziony do twojego mieszkania, tj. z jedną lub więcej żył w środku. Kabel do sprzedaży w wyspecjalizowanych sklepach na sprzedaż telewizji i radia. Konieczne jest również zakupienie złącz 2 F i 1 I, innymi słowy 2 „tata” i 1 „mama”, możliwe jest użycie łącznika „tata-mama”. Może używać wzmacniacz antenowy zamiast typu złącza „mama”. Powinien być używany w przypadku utraty sygnału lub przy dużej długości kabla. Używając łącznika łączymy jeden koniec kabla z „ojcem”, drugi z „matką”.

Istnieje możliwość przedłużenia przewodu TV za pomocą adaptera „gniazdo F - gniazdo F”, tj. jak „Tata telewizji kablowej”.

Przed instalacją przygotowywany jest stary i nowy kabel, obcinane są obie krawędzie i odcinane jest około 15 mm górnej warstwy izolacyjnej. Z oplotem kabla, który musi być owinięty do tyłu, musisz być bardzo ostrożny. Wyjmując folię i odsłaniając środkowy przewód, włóż kabel do męskiego złącza (typ F) i przekręć go do końca. Ważne jest, aby rdzeń wpadł do złącza. Plecionka powinna być zaciśnięta między osłoną drutu a korpusem złącza. Drugi kabel jest również podłączony za pomocą złącza typu F.

Przewody centralne muszą zostać skrócone, tak aby nie więcej niż 5 milimetrów wystawało z wtyczki F. Następnie podłącz końcówki jednego i drugiego kabla za pomocą wtyczek F za pomocą adaptera „gniazdo F - gniazdo F”. W razie potrzeby na tym skrzyżowaniu można zainstalować rozdzielacz do wysyłania sygnału do kilku punktów telewizyjnych. Możliwe jest również podłączenie kabla telewizyjnego za pomocą lutowania. Jak widać, nie ma nic trudnego przy przedłużaniu lub przedłużaniu kabla telewizyjnego, najważniejsze jest dokładność i uważność!

Instrukcja

Przedłużając kabel, najpierw spójrz na centralny rdzeń. Jeśli ona z jednego tłuszczu drut miedziany , użyj dwóch zwykłych złącz F i jednego złącza I, możesz je kupić w każdym sklepie sprzedającym sprzęt telewizyjny.

Aby uzyskać dobre połączenie, należy przygotować kabel do złącza F. Najpierw odetnij końcówkę kabla prosto. Następnie usuń 15 milimetrów izolacji. Zrób to ostrożnie, aby nie uszkodzić plecionki. Po zdjęciu izolacji owiń pokrywę, zdejmij folię.

Usuń dziesięć milimetrów izolacji wokół centralnego rdzenia - to jest, zdejmij środkowy drut do centymetra. Teraz wkręć łącznik F do oporu, osłoniętą osłoną między korpusem złącza a zewnętrzną osłoną kabla.

Środkowy drut wystający poza zewnętrzną krawędź złącza F powinien być delikatnie odgryziony szczypcami - tak, aby wystawał tylko 2 mm. W ten sam sposób przygotuj koniec drugiego kawałka kabla. Po skręceniu obu złączy F połącz je ze złączem I. Podczas wkręcania złącz F należy uważać, aby nie było zwarcia między osłoną a rdzeniem centralnym.

Jeśli przewód centralny kabla jest skręcony, potrzebne będą złącza tego typu kabla. Odetnij kilka centymetrów kabla i zabierz go ze sobą do sklepu - pozwoli to wybrać odpowiednie złącze.

Istnieje możliwość przedłużenia kabla za pomocą wielożyłowego przewodu centralnego przez lutowanie. Z właściwe lutowanie Nie ma widocznej degradacji jakości sygnału. Najpierw usuń trzy centymetry zewnętrznej izolacji z końców podłączanych kabli. Następnie, na jednym kablu, odsłonić plecionkę na długość 20 milimetrów, skręcić w cztery wiązki i ostrożnie cynować.

Na drugim kablu ostrożnie odetnij osłonę 15 mm. Pozostałe 5 milimetrów puszki. Zrób to ostrożnie, aby nie stopić izolacji pod osłoną. Zdejmij środkowe rdzenie kabli o 15 milimetrów, usuwając izolację w dwóch częściach. Obróć centralne rdzenie i ostrożnie lutuj. Umieść dwa paski izolacji na centralnym rdzeniu i zaizoluj go, topiąc izolację lutownicą.

Przylutuj cztery plecionki pierwszego oplotu kabla do puszki 5 milimetrów drugiego oplotu kablowego. Umieść kawałek cięcia wzdłuż izolacji z tego samego kabla na złączu i stop go za pomocą izolacji kabla. Pomimo faktu, że lutowanie można uzyskać dostatecznie wysokiej jakości połączenie, najlepszy wynik uzyskuje się przy użyciu złącz F. Ta metoda jest znacznie mniej czasochłonna, więc lepiej z niej korzystać, wybierając odpowiednie złącze dla istniejącego kabla.

Jeśli telewizor znajduje się w znacznej odległości od antena telewizyjna albo z kabla telewizja satelitarna , wydłużenie kabla wymaga trochę wysiłku. W takim przypadku nie ma potrzeby przenoszenia mebli za pomocą sprzętu.

Będziesz potrzebować

Kabel antenowy;
- Złącze F;
- I-złącze;
- wzmacniacz antenowy;
- lutownica;
- lutowie;
- taśma izolacyjna.

Sponsorowane przez umieszczenie artykułów P & G na temat „Jak wydłużyć kabel TV” Jak założyć antenę powietrzną Jak wybrać rozgałęźnik anteny Jak podłączyć kabel do anteny

Instrukcja


Zobacz, który kabel antenowy jest podłączony do twojego mieszkania. Może to być kabel z pojedynczym przewodnikiem lub drut splatany w centrum. Kup dodatkowy kabel telewizyjny o wymaganej długości, wstępnie go odmierzając i dodając kilka metrów. Koniecznie ten sam typ, który jest już dostępny. Zwykle można to zrobić w każdym sklepie, który sprzedaje sprzęt telewizyjny i radiowy lub na rynku radiowym. Kup dwa złącza F i jedno złącze I, tj. dwa złącza, takie jak „ojciec” i jeden typ „matka”. Możesz także użyć pojedynczego złącza pap-mate. Przygotuj oba kable. Aby to zrobić, dokładnie przeciąć krawędź kabla, delikatnie odciąć około 15-20 milimetrów górnej warstwy izolacyjnej. Najważniejsze jest, aby nie uszkodzić osłony kabla. Również ostrożnie owinąć pokrywę, zdjąć folię, która zakryła kabel. Odsłonić środkowy drut, odcinając od niego 10-15 milimetrów izolacji. Staraj się nie łamać ani nie odcinać beztroskim ruchem. Włóż kabel do męskiego złącza F. Przykręć to do końca. W tym samym czasie rdzeń kabla rdzenia powinien wpaść w wystający centralny łącznik, a owinięty warkocz zostanie zaciśnięty między zewnętrzną osłoną kabla a korpusem złącza. Dla zewnętrznej krawędzi łącznika będzie mały fragment drutu centralnego rdzenia. Przeciąć nożyczkami lub szczypcami, pozostawiając około 2-3 milimetry. Podłącz drugi kabel w ten sam sposób. Teraz połącz ze sobą dwa męskie złącza F za pomocą żeńskiego złącza I. Zamiast złącza I można użyć specjalnego wzmacniacza antenowego. Posiada wejścia do podłączenia złączy F. Taki wzmacniacz jest konieczny, jeśli kabel jest długi i moc sygnału jest utracona. Podczas używania dopasowanego złącza należy podłączyć jeden kabel do złącza F, a drugi w ten sam sposób do złącza I. Można lutować przewody ze sobą za pomocą lutownicy i lutowia. Uważaj, aby nie zwierać przewodów między nimi. Jak proste

Inne powiązane wiadomości:


Konieczność zwiększenia kabla telewizyjnego występuje najczęściej podczas przenoszenia telewizora w inne miejsce w pokoju. Aby nie pogorszyć jakości obrazu, podczas przedłużania kabla należy przestrzegać pewnych zasad. Sponsorowane, umieszczając artykuły P & G na temat „Jak podłączyć kabel telewizyjny” Instrukcja 1 Kiedy


Drugi, a nawet trzeci telewizor w domu nie jest luksusem, ale integralną częścią komfortowego życia. Aby jednak cieszyć się nim w pełni, należy prawidłowo podłączyć rozgałęźnik anteny. Potrzebny będzie - rozgałęźnik anteny; - telewizja kablowa; - wtyczki; - nóż. Sponsor umieszczania

Mistrzowie anten naszych usług mają wspaniałe doświadczenie na zwiększenie kabla z anten telewizyjnych dowolnego typu. Ludzie anteny podróżują na określony adres w dniu połączenia, wykonują wszystkie prace tanio i z gwarancją. Pracujemy w Moskwie i regionie Moskwy, przyjmujemy zgłoszenia od klientów codziennie, w dowolnym momencie.

Kiedy potrzebujesz przedłużaczy kabli?

Przewód antenowy wydłuża się, gdy telewizor jest przenoszony lub antena telewizyjna jest przenoszona w inne miejsce (na przykład od fasady do dachu lub do masztu antenowego).
Dlaczego nie zaleca się używania gotowych przedłużaczy?

Obecnie sklepy sprzedają gotowe wypełniacze, głównie z Chin. Do ich produkcji nieekranowany cienki drut o słabej izolacji, który przekazuje sygnał ze stratami i szybko ulega awarii podczas pracy.

Co jest wliczone w koszt usług?

Cena obejmuje:

  • przybycie mistrza;
  • zwiększanie przewodu telewizyjnego, podłączanie go i sprawdzanie działania telewizora;
  • maskowanie kabli w kanale kablowym lub mocowanie do ściany;
  • materiały eksploatacyjne - kable, złącza f, złącza, wtyczki.

Jak powstaje połączenie podczas przedłużania przewodu telewizyjnego?

Do budowy wykorzystujemy złącza f i złącza. Wykonujemy wszystkie połączenia jakościowo, niezawodnie je izolujemy, zapewniając transmisję sygnału telewizyjnego bez strat. Zawsze staramy się wybrać przewód telewizyjny, który najlepiej odpowiada parametrom już położonego. Do budowy używamy ekranowanego kabla koncentrycznego produkowanego przez Cavel lub Rexant. Jeśli po wydłużeniu długość kabla jest znaczna i istnieje prawdopodobieństwo straty sygnał telewizyjny - Zainstaluj wzmacniacz. Wszystkie odcinki przewodu telewizyjnego, rozmieszczone wokół mieszkania lub domu, starannie zapinane za pomocą pasków lub zdejmowane listwy przypodłogowej, bez pozostawiania wady.

Kiedy potrzebujesz przedłużaczy kabli?
Dlaczego nie zaleca się używania gotowych przedłużaczy?
Co jest wliczone w koszt usług?
Jak powstaje połączenie podczas przedłużania przewodu telewizyjnego?