Jak zainstalować spryskiwacze reflektorów

 1. Niezależna instalacja pralki?
 2. Podstawowe zasady korzystania z urządzenia
 3. Wnioski

Spryskiwacz reflektorów jest bardzo ważnym szczegółem w projektowaniu oświetlenia samochodowego, zwłaszcza jeśli w optykach używa się lamp wyładowczych. Z ich pomocą szkło w reflektorach samochodu będzie zawsze czyste. Światło ksenonowe jest dość wybredne w działaniu, jeśli nawet na szybach reflektorów obecne jest nawet niewielkie zanieczyszczenie, to światło z ksenonu nie zostanie poprawnie załamane, co może prowadzić do silnej wiązki światła oślepiającej nadjeżdżających kierowców. W rezultacie może przyczynić się do powstania wypadku drogowego na jezdni. Zadbaj o bezpieczeństwo swoich i innych użytkowników dróg, używaj poprawnie światła ksenonowego - zainstaluj spryskiwacze reflektorów .

spryskiwacze reflektorów

Niezależna instalacja pralki?

To urządzenie można zamontować, kontaktując się ze specjalistami stacji obsługi, ale jeśli zdecydujesz się zaoszczędzić zasoby materiałów, możesz je zainstalować samodzielnie. Aby to zrobić, obserwuj następującą sekwencję działań. Tak więc prawidłowa instalacja spryskiwacza reflektorów zaczyna się od:

 1. Powinieneś kupić sam spryskiwacz reflektorów. Może się różnić na liście części i projektu. Co wpłynie na zasadę działania urządzenia. Najczęściej uważa się za podkładki, które działają na zasadzie dużego przepływu płynu. Urządzenia te nie używają szczotek, które mogą uszkodzić gładką powierzchnię reflektorów. W niektórych podkładkach jest już podkładka na dyszę, dzięki czemu nie trzeba wiercić zderzaka. Ponieważ wszystkie części są na nim zainstalowane. Każdy zestaw zawiera szczegółowe instrukcje instalacji i wszystkie niezbędne informacje: zbiornik spryskiwacza reflektorów, pompę, dyszę, węże itp.
 2. Teraz, gdy masz już wszystko, co musisz zainstalować, musisz podjąć pewne decyzje. Otworzyć maskę i sprawdzić, czy można zderzyć się ze zbiornikiem spryskiwacza przedniej szyby, który jest już zainstalowany w samochodzie. Zwykle można to zrobić w samochodach domowych, w samochodach zagranicznych, wszystko jest znacznie bardziej skomplikowane, są dość wybredne. Ale nic nie jest niemożliwe. Jeśli nie możesz połączyć się z już istniejącym czołgiem w swoim samochodzie, po prostu szukasz wolnego miejsca, na którym możesz zainstalować jeszcze jeden czołg. Pożądane jest, aby znajdował się z dala od elementów wygrzewających. Tak, że pod wpływem wysokiej temperatury nie odkształca się i w rezultacie nie ulega pogorszeniu.
 3. Gdy już zdecydujesz, gdzie umieścić zbiornik, musisz rozłożyć dysze. Muszą być umieszczone w środku reflektora, bezpośrednio naprzeciwko środka optycznego. Dokładniej, można to rozpoznać po wzorze na dyfuzorze, środek jest oznaczony kółkiem.
 4. Naprzeciwko środka wywiercimy otwór w zderzaku. Następnie należy go rozszerzyć do rozmiaru dyszy. Będzie więc znacznie bardziej racjonalne i szybsze niż później, aby zmieścić wszystko pod dodatkowymi milimetrami. Zwróć szczególną uwagę! Wiertło powinno pracować od wewnątrz zderzaka, dzięki czemu wzrośnie mniej farby.
 5. Bezpiecznie zabezpiecz dysze. Jeśli nie pasują do koloru twojego samochodu, zajmij się tym wcześniej.
 6. Zainstaluj zbiornik (jeśli jest niezależny) i pompuj urządzenie.
 7. Po zakończeniu pracy podłącz węże. Zwróć uwagę na ich długość, nie powinny być zbyt krótkie, ale nie powinny być również używane poza założoną normą. I oczywiście uwaga na elementy grzejne obok wszystkich szczegółów pralki.
 8. Teraz nadszedł czas elektryków. Pompa, przestrzegając wszystkich zasad, łączy się z ogólnym schematem i przejmuje kontrolę nad przyciskiem, dzięki czemu będziesz musiał obsługiwać urządzenie do czyszczenia reflektorów samochodowych. Istnieją opcje podłączenia do wspólnego systemu spryskiwaczy szkła. W takim przypadku reflektory zostaną umyte razem z przednią szybą. Oczywiście ta opcja wymaga dużego natężenia przepływu. Jest możliwe, aby system był autonomiczny, ale w tym celu warto poświęcić więcej czasu na wydobycie osobnego przycisku sterującego. Po ostatecznej decyzji - pralka jest gotowa do pełnej pracy.

Po ostatecznej decyzji - pralka jest gotowa do pełnej pracy

Podstawowe zasady korzystania z urządzenia

Polegają one na dodawaniu środka przeciw zamarzaniu lub alkoholu do zbiornika w zimie. pralka W przeciwnym razie niektóre elementy mogą przestać działać po prostu przez zamrożenie. Jeśli wystąpił taki incydent, nie należy zastępować całego urządzenia nowym. Przynieś go do pracy, może to być częściowa wymiana pozostawionego przedmiotu.

Wnioski

Nie należy oszczędzać na zakupie spryskiwacza reflektorów, ponieważ może to pociągać za sobą dodatkowe koszty. Niewłaściwe światło może spowodować, że będziesz w drodze. Ponadto w SDA wszystkie samochody, które korzystają ze źródeł światła ksenonowego, muszą być obowiązkowo wyposażone w spryskiwacze reflektorów.

Niezależna instalacja pralki?
Niezależna instalacja pralki?