Jeśli istnieje kategoria B, jak uzyskać A? Otwórz kategorię A - cena

 1. Kategoria „A”
 2. Kategoria „B” („B”)
 3. Co musisz wiedzieć i móc zrobić, aby przekazać kategorię „A”?
 4. Jak otworzyć kategorię „A”, jeśli masz już „B” („B”)
 5. Dlaczego ponownie poddać teorię?
 6. Wymagane dokumenty
 7. Różnice między kategoriami „A” i „M”
 8. Szkolenie w szkole jazdy lub samokształceniu?
 9. Cena emisyjna
 10. Wniosek

Po pewnym czasie wielu kierowców samochodów uzyskiwanie praw nabyć motocykle i chcesz otworzyć kategorię „A”, co da im prawo do prowadzenia tego pojazdu. Jeśli istnieje kategoria „B”, jak uzyskać „A” w krótkim czasie i przy minimalnym czasie i wysiłku? Jakie dokumenty są wymagane i jakie egzaminy będą musiały przejść?

Kategorie jazdy istniejące w Rosji są podzielone na 6 typów. Każda kategoria ma oznaczenie literami łacińskimi i umożliwia zarządzanie określonym typem pojazdu. Lista kategorie pojazdów za zarządzanie którym wydany jest certyfikat, zatwierdzony przez Zasady zdawania egzaminów kwalifikacyjnych i wydawania praw jazdy z dnia 15 grudnia 1999 r. ze zmianami i uzupełnieniami:


Kategoria „A”

Prawa kategorii „A” dają prawo do kierowania pojazdami silnikowymi. Jest to w zasadzie dwukołowy transport mechaniczny, ale ta kategoria obejmuje również trzy- i czterokołowy lekki transport, o masie nie większej niż 400 kg. Motocykle można przewozić wózkiem bocznym, z przyczepą lub bez. Wiek, od którego można uzyskać prawo jazdy na prawo do kontroli motocykli - 16 lat.

Kategoria „B” („B”)

Ta kategoria umożliwia zarządzanie samochodami i małymi minibusami, których maksymalna waga wynosi 3500 kg, a liczba miejsc nie przekracza ośmiu. Siedzenie kierowcy w tym przypadku nie jest brane pod uwagę.

Ta kategoria obejmuje również ciężki transport samochodowy, którego waga przekracza 400 kg.

Samochody te mogą również przyczepić przyczepę o masie nie większej niż 750 kg. Jeśli ta waga zostanie przekroczona, można kontrolować to narzędzie tylko wtedy, gdy spełnione są następujące warunki:

 • masa przyczepy nie przekracza masy pojazdu;
 • całkowita masa „samochodu plus przyczepy” nie przekracza dozwolonego 3500 kg.

masa przyczepy nie przekracza masy pojazdu;  całkowita masa „samochodu plus przyczepy” nie przekracza dozwolonego 3500 kg

Co musisz wiedzieć i móc zrobić, aby przekazać kategorię „A”?

Jakie egzaminy muszą przejść, jeśli istnieje kategoria „B”? Jak zdobyć „A”, na co zwracać uwagę podczas egzaminów?

Aby uzyskać prawo, musisz zdać egzaminy teoretyczne i praktyczne.

Teoria

Bilety egzaminacyjne na przepisy ruchu drogowego składają się z 20 pytań. Aby zdać egzamin, musisz odpowiedzieć na 18 z nich.

Lepiej przygotować się do egzaminów online za pomocą Internetu. Faktem jest, że zmiany w przepisach ruchu drogowego są wprowadzane dość często, około 1-2 razy w roku, i możesz zostać skonfrontowany z sytuacją, w której zasady zostały ostatnio zmienione.

Jeśli uczysz się części teoretycznej w szkole nauki jazdy, pytania powinny być już dostosowane do nowych przepisów. Jeśli przekażesz teorię, studiując nośniki papieru, zwróć uwagę na okres ich publikacji i zażądaj osobno zmian i uzupełnień do ustawodawstwa (późniejszego okresu).

Pytania do biletów na egzamin na kategorie prawa jazdy „A” i „B” są całkowicie takie same.

Ćwicz

Egzaminy praktyczne odbywają się na torze, w którym musisz przejść trzy zestawy ćwiczeń. Należy pamiętać, że w przypadku kategorii „B” lista ćwiczeń nie podlega zmianie (przy dostawie „B” istnieją trzy opcje dla kompleksów, kategoria kierowcy „A” zakłada tylko jeden kompleks).

Często inspektorzy ruchu pozwalają wypróbować cały kompleks przed zdaniem egzaminu. Radzimy skorzystać z tej oferty, zwłaszcza jeśli nie jesteś pewien swoich umiejętności.

Kompleksy składają się z następujących ćwiczeń:

 1. Ogólny korytarz, półkole wymiarowe, schemat „Przyspieszenie-zwalnianie”.
 2. Snake, rut, kontrola przy niskiej prędkości.
 3. Wymiarowa ósemka.

Możesz przekazać darowiznę na prawo zarówno w szkole jazdy motocyklem, jak i na własną rękę. Zwróć uwagę, że inny kierowca z uprawnieniami musi dostarczyć rower do miejsca egzaminu iz powrotem. Ponadto motocykl powinien być wyposażony w pełny pakiet dokumentów. Musisz mieć zaświadczenie o rejestracji i ubezpieczeniu wraz ze swoim nazwiskiem.

Ponadto należy wziąć pod uwagę wymiary motocykla. On motocykl z przyczepą boczną Prowadzenie standardowej „ósemki” i „węża” jest prawie niemożliwe, poza tym im łatwiejszy jest transport, tym łatwiej będzie zdać egzaminy.

Zrzeczenie się kategorii „A” nie oznacza praktycznej jazdy w mieście, w przeciwieństwie do zrzeczenia się praw do „B”.

Jak otworzyć kategorię „A”, jeśli masz już „B” („B”)

Jeśli masz już kategorię „B” i pomyślnie zdałeś egzamin teoretyczny nie później niż 3 miesiące temu, nie musisz ponownie brać tej teorii.

Jeśli minęły więcej niż 3 miesiące, teoria będzie musiała zostać ponownie przekazana. Nie będzie żadnych zmian, bilety będą w pełni odpowiadać tym, dla których przygotowałeś wcześniej (z wyjątkiem przypadków, w których przyjęto nowe zmiany i poprawki do Regulaminu Drogowego).

Kategoria „A” otwiera się w tym przypadku z pełnym przejściem obu egzaminów - teoretycznym i praktycznym.

Dlaczego ponownie poddać teorię?

Oczywiście wielu kierowców jest oburzonych propozycją, że muszą ponownie przejść część teoretyczną. A jeśli istnieje kategoria „B”, jak uzyskać „A” bez ponownego przystąpienia do egzaminu?

Od 2013 r. Taka możliwość już nie istnieje. Część teoretyczna będzie musiała zostać przekazana ponownie, jeśli od poprzedniej dostawy upłynęło więcej niż 3 miesiące.

Cóż, jeśli już pozytywnie przeszedłeś teorię, nie powinieneś się obawiać ponownego egzaminu. Przecież jeśli jesteś pewnym kierowcą i znasz zasady ruchu drogowego na poziomie „doskonały”, ponowne zaliczenie egzaminu nie jest dla ciebie trudne.

Z drugiej strony doświadczeni kierowcy mówią, że od czasu do czasu warto odświeżyć swoją wiedzę na temat zasad. Przede wszystkim ze względu na ich bezpieczeństwo i bezpieczeństwo innych.

Po pierwsze, prędzej czy później zapominamy o pewnych rzeczach, zwłaszcza jeśli nie spotykamy ich w życiu codziennym. Na przykład wielu kierowców zapomina, że ​​musi pominąć osobę z białą laską w dowolnym miejscu na drodze, nawet jeśli nie znajduje się na przejściu dla pieszych. Wielu kierowców z 10-15 letnim doświadczeniem zastanawia się - dlaczego? Według SDA osoba z białą laską jest ślepa i może po prostu nie widzieć, gdzie znajduje się przejście dla pieszych, dlatego w odniesieniu do takich pieszych, trzeba być jak najbardziej uważnym.

Po drugie, zasady są stale zmieniane (maksymalnie dwa razy w roku), aby śledzić, co czasami nie jest możliwe.

Po drugie, zasady są stale zmieniane (maksymalnie dwa razy w roku), aby śledzić, co czasami nie jest możliwe

Wymagane dokumenty

Aby uzyskać prawa kategorii „A”, musisz dostarczyć następujące dokumenty:

 • formularz zgłoszeniowy (wydany na miejscu lub można pobrać formularz w Internecie);
 • dokument tożsamości;
 • otrzymanie zapłaty podatku państwowego;
 • dokument na końcu szkoły nauki jazdy (oryginał i kopia);
 • zaświadczenie lekarskie o ustalonej próbie (oryginał i kopia).

Jeśli masz już kategorię „B”, będziesz potrzebować prawa jazdy.

Kolejne zastrzeżenie: jeśli otrzymasz zaświadczenie lekarskie w prywatnym ośrodku, musisz również potwierdzić, że centrum posiada licencję i ma prawo wglądu do kierowców. Zwykle prywatne przedsiębiorstwa, które świadczą usługi medyczne i prowizyjne dla kierowców, arkusz potwierdzenia jest również dołączony do twojego certyfikatu - poświadczona kopia pozwolenia lub innego dokumentu, który pozwala im pracować na rynku usług medycznych. Niektóre organizacje (zwłaszcza w dużych miastach) przekazują swoje dane bezpośrednio policji drogowej, a następnie takie potwierdzenie nie jest wymagane.

Dokumenty te są niezbędne do skontaktowania się z policją drogową w miejscu zamieszkania lub w miejscu zamieszkania.

Różnice między kategoriami „A” i „M”

Z powodu ciągle zmieniających się przepisów wielu kierowców często mylą kategorię „A” z najnowszą kategoria „M”. Niektórzy obywatele uważają, że jeśli kupili motorower, konieczne jest uzyskanie kategorii „A”. W rzeczywistości dla tych pojazdów, które należą do kategorii „M”, otwarcie dodatkowych kategorii nie jest wymagane (jeśli istnieje już „A” lub „B” - dowolne z nich). W takim przypadku wymagane jest zdanie tylko egzaminu teoretycznego, egzamin na prawo jazdy nie jest wymagany. Obie kategorie jazdy otrzymują od 16 lat.

Szkolenie w szkole jazdy lub samokształceniu?

Wcześniej była okazja do samodzielnego przygotowania się do egzaminów teoretycznych i kierowania pojazdami i tylko do egzaminu. Obecnie prawo Federacji Rosyjskiej jest zabronione. Nie jest również możliwe zdawanie egzaminów jako student zewnętrzny, jak to było możliwe wcześniej. W każdym razie będziesz musiał dać pieniądze na nowe szkolenie w szkole nauki jazdy.

Cena emisyjna

Zdobywanie praw nie jest tanią przyjemnością. Jaka będzie cała procedura rejestracji i otrzymania pożądanego certyfikatu?

Obowiązek państwowy w zakresie uzyskania praw wynosi 800 rubli, za prawa próby międzynarodowej - 1000 rubli. Jeśli powtórzysz egzamin teoretyczny, będziesz musiał zapłacić kolejne 60 rubli, jeśli nie zdałeś egzaminu - 100 rubli.

Badanie lekarskie, w zależności od miejsca zamieszkania i organizacji, do której aplikujesz, będzie Cię kosztować od 500 do 3000 rubli.

Nauka jazdy na motocyklu wyróżnia się również faktem, że nie wszystkie szkoły jazdy mogą to zrobić. Niewiele jest organizacji, które są zaangażowane w takie szkolenia, a ponadto często przeprowadza się je tylko „w sezonie”. Jego koszt wynosi od 7 do 20 tysięcy rubli. Przeszkolenie trwa 1-2 tygodnie.

Wniosek

Wniosek

W przyszłości nie myśl o takim pytaniu: jeśli istnieje kategoria „B”, jak uzyskać „A”, radzimy natychmiast przekazać obie kategorie lub otworzyć „A” w ciągu trzech miesięcy od momentu otrzymania „C”. Faktem jest, że wyniki egzaminu teoretycznego są zapisywane i są ważne tylko w tym okresie. W ten sposób nie tylko oszczędzasz czas, ale także oszczędzasz pieniądze.

Jeśli istnieje kategoria „B”, jak uzyskać „A” w krótkim czasie i przy minimalnym czasie i wysiłku?
Jakie dokumenty są wymagane i jakie egzaminy będą musiały przejść?
Co musisz wiedzieć i móc zrobić, aby przekazać kategorię „A”?
Jakie egzaminy muszą przejść, jeśli istnieje kategoria „B”?
Jak zdobyć „A”, na co zwracać uwagę podczas egzaminów?
Dlaczego ponownie poddać teorię?
A jeśli istnieje kategoria „B”, jak uzyskać „A” bez ponownego przystąpienia do egzaminu?
Wielu kierowców z 10-15 letnim doświadczeniem zastanawia się - dlaczego?
Szkolenie w szkole jazdy lub samokształceniu?
Jaka będzie cała procedura rejestracji i otrzymania pożądanego certyfikatu?