Promocja na blogach. Promocja Vespa. Sposoby promowania na blogach. Promocja za pośrednictwem blogów Piaggio. Marketing marki online. Reklamuj Vespę w Internecie.

Promocja bloga: VespaWay

Promocja bloga: VespaWay   Wiele renomowanych firm zastanawia się teraz nad korzyściami z promowania marek w Internecie, które widzą, że nowoczesne technologie mogą być wykorzystywane i skutecznie wykorzystywane do celów marketingowych Wiele renomowanych firm zastanawia się teraz nad korzyściami z promowania marek w Internecie, które widzą, że nowoczesne technologie mogą być wykorzystywane i skutecznie wykorzystywane do celów marketingowych. Promocja na blogach stała się jednym z najnowszych sposobów reklamowania się w Internecie, pokazując reklamodawcom siłę żywego słowa w akcji. Promocja na blogach może być zorganizowana na wiele różnych sposobów, a jeden z nich odnosi największe sukcesy. Zmniejszenie kosztów PR do minimum może pomóc tobie jako klientom. Najbardziej lojalni klienci („ewangelicy”, jak się ich nazywa w prasie zachodniej) są gotowi promować swój ulubiony produkt na blogach, tak jak to się stało w Piaggio, jako znak wsparcia ich ulubionej marki.

Piaggio jest najstarszym producentem kultowych skuterów Vespa i nie boi się korzystać z najnowszych sposobów promocji w Internecie w celu promowania swojej marki. Kiedy firma zaczęła wchodzić na rynek w Ameryce w 2000 roku, ani wysoki status marki, ani nawet pewna reakcja społeczna nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. Po raz pierwszy od 1947 roku firma zaczęła gwałtownie tracić pieniądze. Następnie przeprowadzono badania marketingowe, których wyniki natychmiast dały podstawę nowej strategii reklamowej marki. Okazało się, że oficjalną stronę Vespy w Ameryce odwiedza 65% potencjalnych nabywców. Ponadto klienci firmy polegali na pomocy Internetu: 56% respondentów odwiedzało blogi i inne witryny, aby uzyskać informacje i przeczytać recenzje o produktach Piaggio. Wyraźnie widząc wszystkie możliwości promocji marki w blogach, firma postanowiła nie ignorować tak wielu odbiorców Internetu i przyciągać do siebie blogi. To było w 2005 roku!

Aby promować na blogach, Piaggio wybrał dwóch stałych klientów, którzy chcieli przekazać główną misję firmy i rozpowszechniać pozytywne opinie na temat Vespy w Internecie. Ponieważ Jonathan Ogilvy i Neil Barton sami byli fanami światowej sławy skutera, zgodzili się na blogowanie o tym za darmo! W blogu Vespaway.com blogerzy mogą publikować cokolwiek im się podoba w swojej ulubionej marce, a jako rekompensatę otrzymywali markowe produkty i zaproszenia na imprezy firmowe. „Moim celem jest zachęcenie większej liczby osób do jazdy na skuterach i kupowania Vespy” - powiedział jeden z blogerów w US News & World Report.

Na blogu omówiono różne zagadnienia i pomysły związane z Vespą, ale co najważniejsze, powstał portal, który zgromadził wielu fanów skutera i promował markę wśród mas za pośrednictwem blogów Na blogu omówiono różne zagadnienia i pomysły związane z Vespą, ale co najważniejsze, powstał portal, który zgromadził wielu fanów skutera i promował markę wśród mas za pośrednictwem blogów. Później Piaggio przejął dość duży segment rynku skuterów w Stanach Zjednoczonych, po raz kolejny potwierdzając jakość swoich produktów i ustanawiając modę na prawdziwy włoski styl. W tej promocji na blogach nie skończyła się - w przyszłym roku został otwarty nowy blog, dopiero teraz prowadził go dwie kobiety wyjaśniające zalety skuterów dla kobiet. Tutaj marketerzy grali nie tylko z dobrymi cechami technicznymi marki, ale także stworzyli wizerunek wesołego i stylowego środka transportu.

Ogólnie Piaggio jest jednym z najbardziej utalentowanych pod względem decyzji marketingowych i ogłosił kiedyś konkurs fotograficzny, konkurs wideo i różne konkursy promocyjne. Inny sposób jest interesujący z punktu widzenia promocji. Dystrybutor motorowerów Vespa wynajął kilkadziesiąt pięknych młodych dziewczyn, które przyjechały do ​​modnych kawiarni na zupełnie nowych motorowerach, usiadły i chętnie poznały innych gości. W trakcie rozmowy zaczęli malować z łatwością, jak lubią swój nowy pojazd. Teraz wyobraź sobie, że bloger robi to samo! Awans na blogach daje możliwość osobistej dystrybucji reklam marek, tylko na większą skalę. Jeśli w przypadku reklamy z dziewczynami potencjalnymi klientami byli tylko ludzie w kawiarni, to w przypadku promocji na blogach zasięg odbiorców jest dziesięć razy większy! Ponadto tworzony jest pozytywny wizerunek, a rozmowa o reklamowanym produkcie jest utrzymywana przez długi czas.

Dlatego promocja na blogach przez stałych klientów i blogerów ma wiele zalet. Według badań przeprowadzonych przez Edelmana, „zwykli ludzie”, w tym pasjonaci fanów produktu lub usługi i zwykli blogerzy, są zaufani trzy razy więcej niż ci, którzy mają władzę. Inne zachodnie firmy wykorzystały ten sposób promowania blogów, na przykład, Tivo , Blackberry , Netflix . Wypróbuj i ty! Oczywiście nikt nie może zagwarantować, że będą ludzie gotowi do opisania wszystkich zalet marki za darmo. Ale nie denerwuj się, ponieważ nawet kilka płatnych pozytywnych recenzji zawsze się opłaca, ponieważ przyciągną one uwagę do Twojej marki w Internecie i stworzą dla niej pożądany obraz. Jeśli chcesz wykorzystać promocję na blogach do popularyzacji swojej marki, jesteśmy gotowi zorganizować dużą kampanię blogową i sprawić, by była ona dyskusyjna w społeczności internetowej. Szczegóły w sekcji „ Stawki „I” Przykłady