Ile zarabia 13 najpopularniejszych blogerów wideo z Ukrainy

Miss Katy, Room Factory i KREOSAN. Ile zarabia pieniądze i co pokazuje najpopularniejszy bloger wideo z Ukrainy

W filmie mała trzyletnia dziewczynka siedzi w specjalnie zaprojektowanym foteliku samochodowym dla dzieci.

„Cześć! Ty na kanale Miss Katy ! A dzisiaj jedziemy do Kidswill z Katyą! ”, Mówi głos.

Głos należy do matki dziewczynki. I naprawdę idą do centrum rozrywki dla dzieci. W filmie nie ma jasnych efektów specjalnych, skręconej fabuły ani filozoficznych refleksji. Katya głaska pluszowe zwierzęta, biegnie po placu zabaw i zjeżdża ze wzgórza. 16-minutowy film oglądano 44 miliony razy.

I najbardziej popularny film - urodziny Katyi, zyskał 63 miliony odsłon. Aby porównać z czymś, wideo SpaceX z historycznego lądowania Falcon 9 było oglądane tylko 2,7 miliona razy.

Dziewczyna ma starszego brata, Maxa, który ma 5 lat. Max ma swój najmniej popularny kanał YouTube - Mister max .

Dla dwóch osób ma 9 milionów abonentów, 370 milionów wyświetleń w ciągu ostatniego miesiąca i zarobki od 100 tysięcy dolarów miesięcznie. To jedno z najbogatszych dzieci w Odessie. W 2017 r. Rodzina przeprowadziła się do Londynu.

Jak to działa

Bloger wideo otrzymuje zapłatę za wyświetlanie reklam przed, w trakcie i po jego filmie. Zlicza również kliknięcia banerów znajdujących się w samej witrynie. Płatne każde przejście do witryny reklamodawcy.

Na przykład dla 1000 wyświetleń bloger wideo może uzyskać od 50 centów do 1 dolara. Reklamodawcy płacą o wiele więcej pieniędzy za poglądy z krajów o dużym rynku. Najdroższe są więc widoki ze Stanów Zjednoczonych. Do tego Youtube ma swoje własne analizy.

Oprócz tych dwóch metod blogerzy wideo często polecają lub pokazują pewne produkty marki w swoich filmach. Nazywa się to „lokowaniem produktu”, gdy rekwizyt filmowy ma komercyjny odpowiednik i można go kupić. Często to właśnie dzieci chcą robić po obejrzeniu filmów Miss Katy lub Mister max .

Dlaczego panna Katy i Mister Max są popularni?

Podobnie jak w przypadku każdej firmy, blogerzy wideo muszą wyraźnie wybrać swoich odbiorców. Zasadniczo filmy są oglądane przez rodziców, którzy nie są obcy dzieciom i dzieciom.

Rodzice Maxa i Katy niczego im nie odmawiają. W pierwszych reklamach dzieci dokonują „przeglądu” na czekoladowych jajach Kinder Surprise. Dzieci otworzyły ucztę, zjadły czekoladę i pokazały zabawki. To wystarczyło, by ich rówieśnicy obejrzeli film kilka razy.

Film stał się popularny w Ameryce - zakazano tam czekoladowych jaj. Nie wolno im tylko sprzedawać, ale także po prostu importować do Stanów Zjednoczonych. Grzywna za przemyt wynosi 2500 USD za „lepszą”.

Rodzice Maxa i Katie kontynuują podróże do Disneylandu, zabawki, które dzieci odkrywają w reklamach i smakołykach - które dziecko nie chce przynajmniej na to patrzeć.

Dzieci są wdzięczną publicznością - ponownie oglądają filmy, piszą zabawne komentarze i posłusznie zamieszczają upodobania, tworzą aktywność na kanale. Reklama działa najlepiej dla nich - wierzą w to i chcą tego samego, co w filmie.

Ponadto Papa Max i Kati stworzyli wiele kanałów klonowania, stron internetowych i podpisali umowę partnerską z wiodącą ukraińską firmą AIR. Ponad 7000 blogerów z Ukrainy jest połączonych z AIR.

Początkowo rodzice Maxa i Kati nie wydawali dużo pieniędzy - strzelali przez telefon i kupowali przysmaki. Potem zabawki zaczęły działać, ale najprawdopodobniej są dobrze opłacane przez sponsorów, którzy chcą, aby ich produkt trafił w ramy.

Rodzice nie są leniwi i rozpowszechniają filmy swoich dzieci kilka razy w tygodniu, co również sprawia, że ​​widz „siada” i żyje dzień po dniu z bohaterami kanału.

Ich przykład zainspirował innych rodziców do tworzenia takich filmów - tak powstał cały kierunek YouTube dla dzieci. Ale w ukraińskim segmencie Youtube są równie popularne kanały o innym temacie.

Przybliżone zarobki videoblogerov można oglądać na SocialBlade. Zasób oblicza liczbę wyświetleń i mnoży przez taryfy reklamowe na Youtube. Jednak koszt lokowania produktu jest trudny do obliczenia - jest to osobista umowa między reklamodawcą a autorem filmu.

Humor

Fabryka pokoi

Kilku przyjaciół robi filmy o sytuacjach życia codziennego. Voice-over ironicznie wyjaśnia działania przyjaciół z boku. Nazwa reklam zawsze zaczyna się od „W skrócie ...”. Chłopaki sfilmowali więc historię o 8 marca, gry komputerowe i barszcz.

Kanał istnieje od 2009 roku. Zespół ma 2,3 mln subskrybentów, 515 mln odsłon i 183 filmy. Przeciętnie Room Factory zarabia 10 tysięcy dolarów miesięcznie.

Produkcja ND

Autor kanału Odessa Andrey Nemodruk jest zaangażowany w parodię głosów znanych artystów, polityków i postaci z kreskówek. Wszystkie te głosy nakłada na słynne przeboje muzyczne.

Kanał ma 1,2 miliona subskrybentów, 66 filmów i 108 milionów odsłon. Zarabia kanał od 1,7 tys.

Sasha Shapik

Bloger wideo z Czerkas robi opinie o swoim życiu, nie bojąc się eksperymentować na sobie. Po raz pierwszy Shapik zasłynął filmem, w którym skacze z wagonu jadącego przez most do wody.

Jest także autorem serii okrutnych wybryków w oczach swoich przyjaciół. Shapik jest analogiem amerykańskiego show „Kooks”, gdzie młodzi ludzie podpalają samych siebie, katapultowali i molestowali przechodniów.

Kanał ma 1,2 miliona abonentów, 188 milionów wyświetleń i zarobków z 5 tysięcy dolarów.

Alena Venum

Mieszkaniec Kijowa opowiada o swoich podróżach, czasem robi ironiczne filmy o tym, co podnieca dziewczyny: związek z najlepszą przyjaciółką, młodym mężczyzną i wybór ubrań.

Dziewczyna ma 2 miliony subskrybentów, 236 milionów odsłon, 143 filmy. Venum zarabia od 4 tys. Dolarów tylko na reklamach Youtube.

Piękno

To kolejny popularny temat kanału. Dziewczęta dają mistrzowskie klasy makijażu, fryzur i innych kobiecych trików. Tacy blogerzy często zarabiają na reklamach kosmetyków i salonach piękności.

Afinka DIY

Dziewczyna z Charkowa, która udziela porad nie tylko na temat kosmetyków, ale także na produkcji nowej biżuterii i odzieży z improwizowanych środków. Alina Litvinova (prawdziwe imię dziewczyny) opowiada również, jak udekorować swój pokój lub jak go odpowiednio sfotografować na Instagramie.

Dziewczyna na kanale ma 179 filmów, 861 tysięcy abonentów i 88 milionów odsłon. Zarobki na Youtube - od 2 tys.

AlinaSolopovaOfficial

Dziewczyna dzieli się wszystkimi swoimi doświadczeniami - od przeniesienia się do hostelu, do aquaparku. Jest wiele osób, które chcą spojrzeć na argumenty młodego blogera. Kanał istnieje nie tak dawno temu.

Ma 791 tysięcy obserwujących i 28 milionów wyświetleń i 66 filmów. Do tej pory Alina zarabia 100 dolarów miesięcznie.

Eksperymenty, nauka i hackowanie życia.

SlivkiShow

Śmieszne eksperymenty naukowe, które pomogą ci uprościć życie dzięki hackowaniu użytecznego życia. W filmie jest uroczy kot, który bierze udział we wszystkich eksperymentach.

Kanał ma 8 milionów subskrybentów, 191 filmów i 1 miliard odsłon. Kanał jest uważany za jeden z najpopularniejszych kanałów segmentu ukraińskiego.

Każdego miesiąca właściciel kanału zarabia od 10 tysięcy dolarów tylko na reklamę.

KREOSAN

Kanał został stworzony przez dwóch przyjaciół z Ługańska - Aleksandra Kryukowa i Pawła Pawłowa. Przyjaciele ucieleśniają najbardziej śmiałe eksperymenty, o których marzyli chłopcy: dodaj propan do sody, jak zrobić darmowy internet i czy możesz zbudować armatę z mikrofalówki.

Pomysły przyjaciół pochodzą z tych samych reklam i filmów. Czasami Kryukov i Pavlov znajdują błędy w eksperymentach innych ludzi i próbują je sprawdzić, tworząc własne. Zespół porównuje się do popularnego amerykańskiego programu „MythBusters”.

Wraz z początkiem wojny w Donbasie splądrowano daczy Pawła (gdzie miały miejsce najbardziej niebezpieczne eksperymenty). Wojna wpłynęła także na pracę przyjaciół - obaj stracili podstawowe zarobki, więc zaczęli inwestować swoją siłę w kanał.

Teraz mają 970 tysięcy subskrybentów, 124 filmy i 130 milionów odsłon. Zespół zarabia od 1000 dolarów miesięcznie.

Recenzje gier wideo

Możesz grać i zarabiać za to. Jest to prawdopodobnie jeden z najprostszych blogów: nie potrzebujesz dobrego aparatu i możesz tworzyć skrypt w miarę postępu gry.

DILLERON ★ Graj

Kanał należy do pary Odessy, którzy wspólnie przeglądają gry i publikują filmy na kanale. Ulubioną grą współmałżonka jest Minecraft. Kanał ma 2,6 mln subskrybentów, 1 mld wyświetleń i 1,5 tys. Filmów - para gra dość często.

Średni kanał DILLERON ★ Graj zarabia od 5 tysięcy dolarów miesięcznie.

MrUnfiny

Inny popularny bloger wideo z Winnicy, który dokonuje przeglądu gry Minecraft. Nie tylko gra, ale także mówi, jak budować nowe karty i udostępnia inne subtelności gry.

Bloger ma około 2 milionów subskrybentów, 1000 filmów i 453 miliony wyświetleń. Bloger zarabia od 2,6 tys.

Recenzje zakupów

Kitai rulit

Idea kanału jest bardzo prosta - zespół zamawia chińskie produkty, a następnie je przegląda. Głównie zamówiona technologia. Ponieważ popyt na zamówienia w Chinach rośnie, wiele osób patrzy na recenzje sklepów i sprzętu, które zamierza zamówić przed zakupem.

Kanał ma milion abonentów, 1,5 tys. Filmów i 135 mln odsłon.

Zespół zarabia trochę - od 500 $ z reklam. Prawdopodobnie większość dochodów Kitai rulit otrzymuje z lokowania produktu.

Wielu blogerów, którzy stali się sławni, przeprowadziło się do Moskwy. Na przykład IvanGay , Nikita Morozov animacyjna dziewczyna Anastasia Shpagina żart Yango Dlatego, mimo że pozostają popularnymi blogerami YouTube, ich kanały są bardziej ukierunkowane na rosyjską publiczność.

Według zasobu medialnego Ain , rynek rosyjski jest największy dla ukraińskich blogerów. Dlatego większość z nich mówi po rosyjsku.

Dlatego większość z nich mówi po rosyjsku

Mniej znanych blogerów ukraińskich. Na przykład Transkarpacki videoblogger Misko który dokonuje przeglądu różnych gier, głównie strategii.

Lub kanał TV WIEJSKA gdzie robią śmieszne recenzje filmów online. Dziennik Geek w którym bloger mówi o nowych filmach lub Roman Pleten z recenzjami filmów.

Istnieje również cały ukraiński segment „butiku”, w którym blogerzy mówią o czytaniu książek. Jeśli nie wiesz, co czytać, przejdź do kanału. Logtadi Suschuka . Tam nie tylko opowie o książce, ale także wygłosi cały wykład literacki. Or TheBookOfEibon gdzie publikowane są małe 30-sekundowe bajki o książkach. I na kanale Відвідати всі країни kilku Ukraińców podróżuje po świecie.

Dlaczego panna Katy i Mister Max są popularni?